14.06.2018 | 15:59

14 червня відбулася робоча зустріч команди Проекту технічного співробітництва «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» з керівництвом Херсонського обласного центру зайнятості та іншими партнерами соціального діалогу.

Метою проекту є вирішення структурних проблем зайнятості та ринку праці на національному і регіональному рівні за рахунок зміцнення тристороннього соціального діалогу

Про попит та пропозицію на ринку праці Херсонської області та нові підходи в роботі обласної служби зайнятості доповідав на початку зустрічі директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Йшлося про дисбаланс попиту та пропозиції на ринку праці, про дефіцит кваліфікованих фахівців за робітничими професіями, про організацію профорієнтаційної роботи в області, окремим блоком було розглянуто питання трудової міграції жителів Херсонщини.

«Питання працевлаштування населення, у тому числі молоді, головне завдання служби зайнятості. Херсонська обласна служба зайнятості докладає багато зусиль для виконання цього завдання, - проводяться соцопитування, використовуються нові інструменти та іновації в роботі, - зазначив Євгеній Єрашов. – Однією з таких іновацій є робота над створенням кар’єрно-тренінгового центру, в основі якого є профілактика безробіття, зокрема молоді, підготовка кваліфікованих працівників для роботодавців регіону, підтримка становлення та успішного розвитку малого підприємництва в області, сприяння формуванню нового світогляду на ринку праці».

Олександр Олійник, голова Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини, директор ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», зупинився на проблемі гострого дефициту сучасних кваліфікованих фахівців для промисловості Херсонщини, що і підштовхнуло до ідеї створення навчально-виробничого комплексу в Херсонській області на базі ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод».

За словами старшого технічного радника Проекту Міжнародної організації праці Джемала Ходжича для впровадження пілотного проекту було відібрано дві області це Херсонська і Рівненська. Міжнародна організація має навчити взаємодії та відповідним навичкам органи влади і громадян. Кінцева мета Проекту - забезпечити роботою незайняте населення, зокрема молодь та жінок.

У обговоренні питань взяли участь: Володимир Зінчук, голова Каланчацької ОТГ, Сергій Кліщевський, голова Присиваської ОТГ, Руслан Застава, голова Високопільської ОТГ, Вікторія Рильська, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА та інші представники соціального діалогу.

 

Довідково:

Проект МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» (2017-2022 роки) реалізується в рамках Данської програми сусідства (DANEP) на 2017-2021 роки та Данської програми підтримки для України.