11.07.2019 | 13:51

Головним принципом впровадження інституту кар’єрних радників в роботу державної служби зайнятості є індивідуальний підхід до оцінки потреб і можливостей кожної особи, надання безробітним максимально якісної допомоги у працевлаштуванні. Новація сприяє якісному наданню послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб працедавців і можливостей безробітних і спрямована на якнайшвидше повернення людини до трудового життя.

Одним з таких прикладів є звернення до Високопільської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості Вікторії Чепурної, яка мала досить тривалу, вісім років, перерву в роботі. У березні 2019 року вона була зареєстрована як безробітна.

Пані Вікторії було складно повернутися до трудової діяльності через втрату професійних навичок, необізнаності ринку праці. Проведене профілювання та складений кар’єрним радником Індивідуальний план працевлаштування, дозволили визначити рівень мотивації та підібрати підходящу роботу. І вже наприкінці травня жінка отримала сезонну роботу з обслуговування території в рекреаційній зоні, а саме в ТОВ «Прибрежний» с. Лазурне Скадовського району. Саме ця робота задовольнила її потреби на даний час. Хоч і тимчасовий, але офіційний заробіток, легальне працевлаштування, до того ж, робота надана з житлом і харчуванням, що на даному етапі для Вікторії є важливим елементом для подальших кроків в професійній діяльності. А після закінчення сезонних робіт жінка має намір пройти професійну перепідготовку в ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти ДСЗУ» за професією касир торгівельного залу і вже у подальшому реалізовувати себе у професійній сфері за цією, актуальною на ринку праці професією.

За сприяння кар’єрного радника людина має всі можливості повернутися до повноцінного трудового життя, усвідомити свої сильні особистісні якості, підвищити свою самооцінку, знайти гідну роботу і одержувати стабільний заробіток.