12.08.2019 | 14:18

Значна кількість клієнтів служби зайнятості є малоконкурентними на ринку праці, зокрема: жінки з малолітніми дітьми, особи перед пенсійного віку, молодь, яка шукає собі роботу, люди з інвалідністю тощо. Для більш швидкого повернення шукачів роботи на ринок праці служба зайнятості вдосконалює та розширює спектр послуг, використовує індивідуальний підхід у роботі з безробітними.

Йдеться про застосування профілювання, що дозволяє кар’єрному раднику ще на початку роботи швидко виявляти групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорюють їх працевлаштування шляхом кейс-менеджемнту. Це своєрідний соціальний супровід при працевлаштуванні. Послуга передбачає тісну взаємодію спеціаліста центру зайнятості з безробітною особою, розробляється індивідуальний план роботи, надається допомога у розв’язанні особистих і соціальних проблем, що заважають працевлаштуванню.

Вдалим прикладом застосування даного підходу є історія Тетяни Дем’янчук, особи з інвалідністю, яка проживає в селі Новодмитрівка, що у Великоолександрівському районі.

Пані Тетяна звернулася до районної філії ХОЦЗ за сприянням у працевлаштуванні. Під час спілкування з безробітною кар’єрний радник з’ясував, що поряд з суттєвими проблемами із здоров’ям, жінка доглядає за літньою матір’ю, яка теж має інвалідність. З Тетяною Дем’янчук уклали відповідний договір про здійснення соціального супроводу при працевлаштуванні та безпосередньо на робочому місці, що здійснюється за підходом кейс-менеджменту.

Результат співбесіди кар’єрного радника з роботодавцем СТОВ «Інгулець» задовольнив всі сторони, пані Тетяна працевлаштована вагарем, при необхідності вона отримує додаткові вихідні дні для відвідування лікаря для отримання рекомендацій щодо проходження лікування та реабілітації, а роботодавець отримав необхідного працівника.

Проте робота з соціального супроводу жінки продовжується і після працевлаштування, здійснюється відповідний моніторинг ситуації після працевлаштування для надання необхідних допоміжних та підтримуючих послуг.