14.09.2020 | 13:57

Мовою цифр, січень-серпень 2020 року

Статистика свідчить, що більше 25 тисяч безробітних громадян Херсонщини скористалися послугами обласної служби зайнятості протягом січня-серпня поточного року. Чисельність безробітних, які отримували допомогу по безробіттю, становила 22 тисячі осіб, і це на 26% більше минулорічного показника, видатки на виплату допомоги по безробіттю склали 267873,8 тисяч гривен.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова на 01 вересня поточного року від роботодавців області до служби зайнятості надійшло 14 тисяч вакансій, що на 30% менше минулорічного показника.

«Цифри говорять самі за себе: у середньому, у нашій області на 01 вересня цього року на одну вакансію претендувало 7 осіб, які шукали роботу, - зазначив Євгеній Єрашов. - Кількість вакансій за відповідний період у порівнянні з минулорічним показником менше на 30 відсотків, і це великий відсоток. Проте, за сприяння обласної служби зайнятості вже забезпечені роботою 12 тисяч осіб, адже фахівці обласної служби зайнятості використовують в роботі всі інструменти для вчасної комплектації вакансій роботодавців та для підбору підходящої роботи громадянам».

Відповідно до реальних потреб ринку праці професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості з початку року проходили 2 тисячі безробітних, більшість із них навчались на замовлення роботодавців.

Майже 2 тисячі осіб з числа безробітних були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Ці громадяни легально мали тимчасову роботу та відповідну заробітну плату, дехто з них отримали пропозицію постійного працевлаштування.

Наразі послугами служби зайнятості користуються майже 10,5 тисяч зареєстрованих безробітних. В області активно працюють механізми стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. З початку 2020 року 182 безробітні працевлаштовані на створені роботодавцями робочі місця шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування. Видатки на компенсацію єдиного внеску роботодавцям склали 898,1 тисяч гривен.

Продовжується робота в частині фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину. В області вже прийняті більше 5 тисяч відповідних рішень про надання допомоги більше 10 тисяч особам. Йдеться саме щодо права роботодавців та ФОПів, які є застрахованими особами, на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.