18.02.2021 | 16:18

Обговорити результати виконання Плану дій місцевого партнерства зайнятості за минулий рік та окреслити найближчі події та заходи на поточний, зібралися стейкхолдери проєкту.

За словами голови правління МПЗ, директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова робота, що проводилась протягом року, була непроста, але цікава, сповнена значення.

«Цей проєкт дійсно вражає своїми результатами, багато чого вже зроблено - зазначив Євгеній Єрашов. – Але головне, підтримувати всі ці напрацювання, дати можливість вдосконалювати та розвивати ідеї, що мають право на «життя».

І дійсно підтримувати та розвивати є що, адже результати проєкту вражають.

Насамперед, це робота із впровадження нових стандартів професійної освіти, зокрема йдеться щодо професійного стандарту за професією «Кухар», який вже затверджено Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Державний стандарт має стати базою для розробки освітнього стандарту, над яким працюватиме Міністерство освіти та науки, - підкреслив керівник ГО «Південна Асоціація шеф-кухарів України» Олексій Александров. - Далі на нас чекає оновлення навчальних програм та підготовка майбутніх кухарів за вже новими стандартами».

Пан Олексій презентував сучасне обладнання, що отримали учасники проєкту-навчальні заклади, у тому числі і ДНЗ «Херсонський ЦПТО ДСЗ», розповів про підвищення кваліфікації для майстрів виробничого навчання відповідно до нового професійного стандарту, до речі, навчав майстрів відомий шеф-кухар Михайло Сосновських, один із засновників Асоціації шеф-кухарів Півдня України, фіналіст «МайстерШеф». І це було незабутньо!

Заступниця голови МПЗ, виконавча директорка ГО «ГЦ «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна зупинилась на блоці з підтримки самозайнятості та підприємництва. Йшлося про підтримку бізнес-ідей херсонців від екскурсій на байдарках до віртуальних повітряних екстрім-екскурсій, цікаво було почути про випічку корисного хліба, виробництво одягу з натуральних матеріалів, дизайнерських вишиванок та туристичного спорядження…Є чим пишатися!

Про роботу Моделі надання послуг державної служби зайнятості для охоплення неактивного населення говорила директорка Херсонського міського центру зайнятості Світлана Ширяєва.

«Ця робота базується на комплексному підході, - зазначила пані Світлана, - Йдеться і про проведення інформаційних он-лайн семінарів для відповідних категорій громадян, і про організацію тренінгів, майстер-класів і презентацій для клієнтів служби зайнятості. Все це для забезпечення інтеграції економічно неактивних громадян на ринок праці міста Херсона». І це вочевидь, адже Херсонська обласна служба зайнятості надійний партнер на ринку праці.