15.02.2016 | 15:16

Багато хто задається питанням, як повернути демобілізованих учасників антитерористичної операції до звичайного життя. Адже у людини була певна стабільна модель, згідно з якою вона звикла жити, мала свої звички, певні стійкі соціальні стосунки. А повернувшись із АТО, люди просто стали іншими. В певному сенсі вони переосмислили життєві цінності, змінили систему своїх пріоритетів. І суть їх реабілітації, в першу чергу, – донести до них самих цю інформацію та навчити їх використовувати цей досвід як свою перевагу.

Під час організації роботи щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції усі державні, громадські та волонтерські структури намагаються допомогти їм налагодити нову модель комфортних спільних соціальних відносин. Головне в такій допомозі – це те, щоб і самі демобілізовані учасники АТО були в цьому зацікавлені.

Не залишається осторонь від цієї роботи і Херсонська обласна служба зайнятості – саме сюди можуть звернутися демобілізовані учасники АТО для отримання допомоги у вирішенні питання своєї зайнятості.

Станом на 10 лютого 2016 року до центрів зайнятості Херсонської області звернулися 675 демобілізованих учасників АТО та 132 особи вже знайшли для себе нове місце роботи.

74 безробітних даної категорії пройшли навчання з основ підприємницької діяльності, відкрили власну справу та будуть займатися роздрібною торгівлею, вирощуванням зернових культур, овочів і баштанних культур, технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів, розведенням свійської птиці та інших тварин, організацією інших видів відпочинку та розваг, будівництвом та іншими видами діяльності.

Один безробітний учасник АТО був працевлаштований на нове робоче місце шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для вирішення питання працевлаштування шляхом підвищення рівня своєї професійної конкурентоспроможності організоване професійне навчання 104 безробітних.

З метою тимчасової зайнятості, у період пошуку постійного місця роботи, 88 безробітних учасника АТО були залучені до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру, які дали їм можливість отримувати додаткове матеріальне забезпечення.

Крім того, з метою формування в громаді області взаємної відповідальності за безпеку та спокій в суспільстві, обласною службою зайнятості спільно з обласною державною адміністрацією та іншими учасниками соціального діалогу вживаються заходи щодо активізації роботи за соціально направленим проектом «Шериф». Відповідно до проекту організовуються громадські роботи з інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку. Такі роботи мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам територіальних громад, сприяють їх соціальному розвитку, зменшенню випадків скоєння злочинів та порушень громадського порядку. Станом на 10 лютого 2016 року, в рамках проекту «Шериф», взяли участь 78 безробітних осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Задля сприяння їх соціально-професійній адаптації та вирішення питання зайнятості центри зайнятості області здійснюють наступну діяльність:

- проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу про послуги, що надаються центрами зайнятості, умови обліку та реєстрації в службі зайнятості, про стан ринку праці, про можливості одержання роботи та вимоги до професії, а також з інших питань, що є корисними для сприяння зайнятості;

- проводять інформаційні та профконсультаційні заходи, спрямовані на особистісну активізацію у вирішенні проблеми власної зайнятості;

- сприяють підбору підходящої роботи та зайнятості демобілізованих громадян, які звертаються до служби зайнятості, у тому числі на новостворені робочі місця;

- орієнтують на організацію самозайнятості та індивідуальної трудової діяльності шляхом отримання одноразової допомоги по безробіттю для провадження підприємницької діяльності;

- залучають до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру (за наявності договорів на громадські роботи та пропозицій щодо тимчасової роботи);

- сприяють підвищенню конкурентоспроможності звільнених у запас військовослужбовців шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на базі професійно-технічних та вищих навчальних закладів області, в тому числі у навчальних закладах державної служби зайнятості, з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці, та шляхом видачі ваучерів громадянам віком старше 45 років.

Учасники АТО ризикують власним життям задля майбутнього нашої країни, а повернувшись додому, часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Ми не маємо права кидати наших захисників напризволяще!

 

Шановні демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО!

Якщо Ви маєте труднощі щодо вирішення питання власної зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості за місцем Вашого перебування. Спеціалісти служби зайнятості завжди готові прийти Вам на допомогу, індивідуально та адресно підійдуть до вирішення питань Вашої зайнятості та кваліфіковано нададуть повний комплекс соціальних послуг, передбачений чинним законодавством.