16.10.2019 | 10:31

У Чаплинському районі одним із важливих напрямків зайнятості громадян є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, що мають суспільно корисну спрямованість. Такі роботи підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід,  та є стимулом до пошуку постійних заробітків. Значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади.

Сільський голова Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський переконаний – громадські роботи – це вкрай необхідна допомога односельцям. Він зазначає, що бюджет сільської ради досить обмежений тож дуже доречною є допомога безробітних, які погоджуються на такі роботи, що не потребують професійної підготовки чи високої кваліфікації, та роботу виконують безпосередньо за місцем проживання.

Так Рішенням Григорівської сільської ради затверджено програму «Організації у 2019 році оплачуваних громадських робіт для незайнятого населення с. Григорівка, с. Павлівка, с. Строганівка, с. Іванівка» та затверджено нові види громадських робіт такі, як:

-інформування населення щодо надання соціальних послуг та проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами, сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання;

-надання послуг з супроводу, догляду, обслуговування осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних;

-соціальний супровід осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання;

-соціальний супровід сім’ям учасників антитерористичної операції (АТО, ВПО) та сім’ям загиблих учасників АТО.

«Протягом січня – вересня 2019 року Чаплинською районною філією Херсонського обсласного центру зайнятості укладено 15 договорів з Григорівською сільською радою (ОТГ) та залучено 110 безробітних громадян до громадських робіт», - інформує директорка Чаплинської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості Вікторія Богачова, - наприклад до соціального супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, у т.ч. осіб з інвалідністю та сімей учасників антитерористичної операції (АТО, ВПО) залучено 24 особи. Підсобними роботами на об’єктах соціальної сфери займаються 49 осіб. У проекті «Шерифи» задіяні 3 особи. Займаються впорядкуванням місць меморіальних поховань та придорожніх смуг  34 безробітні».

Такі роботи відповідають потребам територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку. Громадські роботи були і залишаються економічно вигідними для всіх сторін, що задіяні в цьому процесі. 

Робота в цьому напрямку продовжується, адже це дійсно реальна допомога для громади.