18.05.2018 | 14:48

17 травня у місті Нова Каховка, що на Херсонщині, відбувся урочистий старт міжрегіонального профорієнтаційного проекту для учнівської молоді під назвою «ПрофіКемп». Інновація, що розроблена Херсонським обласним центром зайнятості та обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки, одночасно втілюється у Львівській, Рівненській областях та на Закарпатті.

У відкритті «ПрофіКемпу» взяли участь: Вадим Чабан, заступник голови Херсонської обласної адміністрації, Володимир Коваленко, Новокаховський міський голова. Святослав Лешик, начальник управління міжнародного співробітництва, зв’язків з громадськістю та ЗМІ ДСЗ(ЦА), Інна Бондіні, заступник начальника управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів ДСЗ(ЦА), Алла Гордієнко, генеральний директор національної бібліотеки україни для дітей, Анна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової чайки.

Почесні гості та організатори зі сцени Палацу культури побажали учасникам Проекту, а це понад 300 учнів 9-х класів загальноосвітніх шкіл області, отримати нових вражень, знань, ідей, знайомств, нового досвіду, що допоможуть у виборі професійного майбутнього.

Розпочав урочистості Вадим Чабан - заступник голови Херсонської обласної адміністрації, який звернувся до команд-учасників Проекту зі словами: «Правильно обрати майбутню професію - значить бути успішним і щасливим, а випускнику школи непросто уявити собі потреби нашого краю в кадрах тих або інших професій, їх специфіку, реальні можливості працевлаштування, правильно оцінити свої схильності. А проект «ПрофіКемп» надає цю унікальну можливість. Тож досліджуйте Херсонщину, досліджуйте світ професій і робіть свій професійний вибір на користь нашої держави».

««ПрофіКемп» унікальний за своїм змістом та суттю, важливо, що він об’єднує молодь нашої країни. Участь у Проекті надасть учням додаткових знань, впевненості у собі, своєму розвитку, що так необхідно задля формування фахової успішної молоді», - пікреслив начальник управління міжнародного співробітництва, зв’язків з громадськістю та ЗМІ ДСЗ(ЦА) С.Лешик.

«Своєчасна профорієнтаційна робота з учнівською молоддю, що проводиться службою зайнятості задля допомоги у виборі майбутньої професійної діяльності на сьогодні є основою запобігання молодіжного безробіття та розвитку трудового потенціалу країни. Тож, обирайте професію виважено, користайтеся допомогою фахівців, ми раді вам завжди допомогти», - наголосила Інна Бондіні.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова Проект направлений на виховання справжнього українця. «Під час виконання завдань діти мають змогу навчатися новому, удосконалюватися, розвиватися, - зазначив Євгеній Єрашов. – Безліч професій туристичної галузі чекають на школярів для вдалого професійного вибору».

Анна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової чайки наголосила на унікальності проекту: "Цей проект це повернення до витоків національної культури, відродження національної свідомості, що особливо важливо для вас, молодь. Вдалого старту. Вдалого успіху!».

Організатори заходу у театралізованій формі розповіли учням про завдання, що вони повинні виконувати протягом двох років, від визначення туристично-привабливих об’єктів дослідження та складання туристично-екскурсійних маршрутів до розроблення та реалізація PR-кампанії власного екскурсійного маршруту та туристичних об’єктів.

Апогеєм старту Проекту став флеш-моб команд-учасників і запуском логотипу «ПрофіКемп» на повітряних кульках. Далі всі учасники заходу, школярі та дорослі, долучилися до параду вишиванок, що проходив центральним проспектом міста Нова Каховка.

У рамках роботи Проекту відбулася прес-конференція для ЗМІ за участю гостей та організаторов новації.

Тож, побажаємо всім нам вдалого старту у Новому Проекті!

 

*Офіційний старт Проект отримав через погодження 29 березня 2018 року у Києві тристоронньої Угоди про партнерство та співпрацю, метою якої є реалізація профорієнтаційного проекту  для школярів «ПрофіКемп» в чотирьох регіонах України – в Закарпатській, Львівській, Рівненській та Херсонській областях.

Угоду погодили: в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко та директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерство освіти і науки України Юрій Кононенко.