22.12.2016 | 16:11

 

21 грудня в місті Херсон відбувся регіональний форум "Економічні можливості потерпілим від конфлікту", під час якого представники місцевої влади, Херсонського обласного центру зайнятості, бізнесу і експерти обговорювали питання, що пов'язані з соціальним забезпеченням і можливостями економічного розвитку (створення, перенесення або розширення бізнесу) громадянина Україна, який переміщається з тимчасово окупованої території і району проведення АТО.

На Форумі був презентований новий проект USAID, який впродовж 2017-2018 років забезпечить умови для створення і розвитку бізнесу силами внутрішньо переміщених осіб і представників місцевих громад.

«Одним із головних завдань суспільства є вирішення питання соціально-трудової реабілітації та повернення до мирного життя громадян, які постраждали від конфлікту, - зазначив у своєму виступі Євгеній Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості. - Це можливе лише тільки об’єднавши зусилля всіх учасників соціального діалогу. Державна служба зайнятості має достатньо інструментів для реалізації цих завдань і готова до співпраці».

Заступник директора обласного центру зайнятості, Людмила Барабаш, презентувала до уваги учасників Форуму інформацію про проведену роботу служби зайнятості в частині сприяння зайнятості цієї категорії громадян. Зокрема, йшлося про професійне навчання за направленням служби зайнятості, про працевлаштування шляхом компенсації витрат роботодавцю, про залучення безробітних до різноманітних інформаційних семінарів, про започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості, про індивідуальний супровід окремих категорій громадян, зокрема учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Окремо була презентована робота інноваційних проектів «Шлях до успіху через консалтинговий сервіс» та «Шерифи».

«Служба зайнятості – сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжди відкриті до співпраці, - підсумувала Людмила Барабаш.

 

Довідково:

Задачі Проекту - сприяння переміщенню бізнесу із зони АТО, надання консультаційної і експертної підтримки підприємницьким ініціативам в області, що спрямоване на створення нових робочих місць і рішення проблем працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих військовослужбовців, жінок, людей з інвалідністю тощо.

Проект "Економічні можливості потерпілим від конфлікту" впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки США Агентства по міжнародному розвитку (USAID).

Спікерами та експертами на Форумі були: Наталія Карбовская, директор Проекту USAID «Економічні можливості потерпілим від конфлікту» Олена Микитась - голова ОО «Херсонський обласний центр «Успішна жінка», координатор проекту в Херсонській області, Геннадій Причина, директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА.