16.09.2016 | 15:05

Херсонщина стала четвертою областю, яку з робочим візитом відвідав радник Міністра внутрішніх справ України, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко.

До обговорення процесу реформування МВС, налагодження взаємодії між громадськістю та органами виконавчої влади запросили представників майже 40 громадських організацій області, журналістів та інших учасників соціального діалогу, серед яких були присутні представники Херсонського обласного центру зайнятості: заступник директора, Людмила Барабаш та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям, Наталія Португальська.

На думку Володимира Мартиненка, активістам громадських організацій, які представляють інтереси населення у кожному регіоні країни, треба надати більше можливостей якісно впливати на роботу правоохоронних органів. З цією метою на Херсонщині буде створена робоча група з питань налагодження співпраці громадськості з органами виконавчої влади, діяльність яких координує Міністр внутрішніх справ. Представників громадських організацій радник Міністра запросив долучитися до роботи цієї групи, щоб своїм досвідом та знаннями специфіки регіону активісти допомогли вирішувати нагальні проблеми жителів Херсонської області.

Заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості, Людмила Барабаш повідомила присутніх на робочій зустрічі щодо діючого в Херсонській області соціально спрямованого проекту в частині організації громадських робіт по інформуванню населення щодо недопущення порушень громадського порядку, так званих «шерифів». «Цей проект, який працює завдяки співпраці Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонського обласного центру зайнятості та Головного Управління Національної поліції в Херсонській області є яскравим прикладом консолідації зусиль, спрямованих на створення атмосфери довіри та партнерських відносин між органами влади і громадськістю. Інструктори, які працюють на відповідних громадських роботах здійснюють профілактичну інформаційну роботу з населенням, яка направлена на запобігання порушень громадського порядку, що в свою чергу призводить до формування в громаді взаємної відповідальності за безпеку та спокій в суспільстві»- зазначила Людмила Анатоліївна.

Довідково:                                                    

Соціально-спрямований проект щодо інформування населення із запобігання порушень громадського порядку (так звані «шерифи) було запроваджено в Херсонській області у 2011 році вперше в Україні. Проект діє завдяки співпраці Херсонського обласного центру зайнятості, Обласної державної адміністрації, Головного Управлінні Національної поліції в Херсонській області та Херсонського обласного військового комісаріату.

У серпні 2016 року, враховуючи ситуацію, яка склалась в прикордонних районах з Кримом - Чаплинському, Каланчацькому та Генічеському, виникла нагода в активізації цього проекту у даних  районах Херсонської області.