07.07.2017 | 14:46

06 липня 2017 року за ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості та Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулась відео конференція з керівництвом Закарпатського, Львівського та Рівненського обласних центрів зайнятості, а також керівництвом обласних бібліотек для дітей у цих же областях, щодо започаткування міжобласного інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді.

Основними питаннями, що обговорювались на заході, були: ознайомлення учасників конференції з головними засадами проекту «ПрофіКемп», визначення основного кола учасників проекту та побудова спільної стратегії для втілення інноваційного починання.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова, це не тільки важлива профорієнтаційна місія, а, насамперед, соціальне і загальнодержавне виховне завдання, до якого долучаються партнери. «Кожна область має свої культурні і природні перлини і принади, кожна область шукає свої шляхи для економічного і соціального розвитку. Та й у кожній області є молодь, яка стоїть на порозі вибору свого професійного шляху. І їй потрібно фахово допомогти – підказати, направити, навчити бачити багатства і малої, і великої Батьківщини», - підкреслив Євгеній Єрашов.

Свої пропозиції щодо змісту і завдань спільного проекту озвучила Анна Бардашевська, директор ХОБД ім. Дніпрової Чайки. Що до форми, термінів та документального підґрунтя інновації пропозиції озвучив Андрій Кличановський, начальник відділу організації профорієнтації ХОЦЗ.

Модерувала відео зустріч заступних директора Херсонського обласного центру зайнятості Людмила Барабаш.

Після обговорення низки питань співробітники обласних служб зайнятості та обласних бібліотек для дітей домовилися про спільні кроки щодо впровадження проекту, першим з яких є розробка, узгодження та підписання відповідного пакету документів на обласному та міжобласному рівнях до січня 2018 року. Активна фаза їх реалізації почнеться у лютому-березні 2018 року. Фінал заплановано на червень 2019 року.

 

Довідково:

За останні 5 років Херсонський облцентр зайнятості разом обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки втілили два успішних профорієнтаційних проекти регіонального рівня: «Профістарт: юні обирають майбутнє» і Профіквест: «В долонях степу і Дніпра». Запропонований проект спирається на набутий досвід. Він має робочу назву «ПрофіКемп» і орієнтований на профілактику безробіття серед молоді та привернення її уваги до одного з перспективних напрямків економічного розвитку області – туризму. Оскільки туризм – галузь, яка має великі перспективи щодо підняття економіки України, херсонці запропонували співпрацю у проекті колегам з кількох областей, де туризм вже працює як стала галузь. У перспективі, якщо досвід реалізації «ПрофіКемпу» буде вдалим, можна буде запропонувати його для втілення на загально державному рівні.