17.03.2016 | 14:25

17 березня Херсонський обласний центр зайнятості взяв участь у конференції «Форум послуг у сфері агропромислового комплексу», що організував Департамент агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації. Захід відбувався за участю Проекту міжнародної технічної допомоги «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва», що реалізується на території Херсонської області асоціацією MEDA (Канада).

Учасники конференції - представники проектів міжнародної технічної допомоги, бізнесових кіл, виробники систем живлення та захисту рослин, представники наукових установ, підприємств з переробки овочевої, плодової та баштанної продукції, фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Під час роботи заходу розглядалися питання щодо використання посадкового матеріалу, систем живлення та захисту рослин, переробки, зберігання, сертифікації та якості плодоовочевої продукції, а також проблем ведення бізнесу та стратегії розвитку виробництва плодоовочевої продукції.

Заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості Людмила Барабаш у своєму виступі ознайомила учасників конференції з системою професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації кадрів з числа дорослого населення на замовлення роботодавців за допомогою державної служби зайнятості. «Враховуючи, що на нашому зібранні присутні роботодавці аграрного сектору економіки, хочу презентувати в першу чергу ті Центри професійно технічної освіти, що готують кадри саме для сільського господарства, - зазначила Людмила Анатоліївна. - Так, наприклад, Рівненський ЦПТО ДСЗ спеціалізується на підготовці робітничих кадрів з числа безробітних більше ніж двадцять років. Є можливість отримати професії «Тракторист

машиніст с/г виробництва», «Робітник фермерського господарства», готують робітників зеленого будівництва. Ще одна цікава професія для нашого регіону – «Виноградар», якого можна якісно підготувати на базі Харківського ЦПТО ДСЗ. Сьогодні ДНЗ Херсонський ЦПТО зареєстрований як юридична особа та знаходиться на етапі формування та створення матеріально-технічної бази, і в поточному році планується ліцензування за професіями продавець, касир торгівельного залу, овочівник та плодоовочівник».

Також підчас своєї промови Людмила Барабаш зупинилася на можливості використання неформального навчання безробітних. Наприкінці виступу заступник директора обласного центру зайнятості запевнила роботодавців-аграріїв у підтримки з боку державної служби зайнятості.

У рамках роботи конференції проходила виставка-презентація учасників-роботодавців. Херсонський обласний центр зайнятості презентував послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації у Центрах професійно технічної освіти державної служби зайнятості.