05.08.2020 | 14:11

Несподівано народжений, емоційно заряджений і випущений гуляти теренами фейсбуку челлендж аматорського відео професій з хештегом ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT виявився цікавим і захоплюючим.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова креативне мислення, незвичний підхід до реалізації поставлених завдань, нова форма подачі звичайної інформації, все це має великий відсоток успіху.

«По-перше, цікава сама подача відео професій, разом з тим, це є оперативною інформацією про сталі галузі економіки, що потребують робочих рук - зазначив Євгеній Єрашов, – по-друге, здорова конкуренція, сміливість і бажання фахівців служби зайнятості розширити власні професійні можливості, перетворили звичайний челлендж у справжній Всеукраїнський профорієнтаційний марафон».

Естафета триває більше 50 днів. 19 регіональних центрів зайнятості підтримали починання Херсонського обласного центру зайнятості і включилися у процес відео виробництва мотиваційних відеороликів з описом професій. Фахівці державної служби зайнятості сміливо пишуть сценарії, ведуть відео зйомку, беруть інтерв’ю, заохочують до співпраці роботодавців, озвучують і монтують відзнятий матеріал. Словом: активно розвивають у себе Soft i Hard Skills. А значить перебувають на вістрі сучасності.

100 професій презентовано у челленджі. На ФБ-сторінках обласних центрів зайнятості викладені 154 відеоролики, що спонукають глядачів ретельніше придивитися до професій у близькому оточенні: можливо, у них вони побачать власну професійну перспективу?!

Взагалі відео розповіді охоплюють абсолютну більшість галузей економіки країни – від регіонально значущих (заливальник рідкого металу, дверевий, каменяр, контролер скляного виробництва) до таких, що мають потребу на всеукраїнському ринку праці (тракторист, комбайнер, електрогазозварник, кухар, медична сестра, військовий тощо).

Але справжнім скарбом челленджу можна вважати розповіді про професії, що є частиною культурного спадку України. Частіше за все вони проявлені у народних ремеслах. Це, наприклад, «ватаг», «ліжникар», «кераміст», «мосяжник», професії соляного виробництва тощо. Зазвичай більшість з них долучені до туризму, зокрема сільського, зеленого.

Про які б успіхи не свідчили б цифри у нашому проєкті – ми не женемось за ними! Наші здобутки у ПОЗИТИВНИХ змінах, що відбуваються у житті людини.

Переглянути відеоролики челленджу можна на офіційному каналі youtube за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCovhzi70dLAMg22u3el5KFA