07.06.2016 | 11:10

Щороку на початку літа Україна разом з усім світом відзначає свято дитинства – День захисту дітей. Адже саме діти – це наше майбутнє. Змалечку, вкладаючи душу у їх виховання, дбаючи про них, ми робимо внесок на багато років уперед. Захист дитинства у цілому світі – це місія честі, любові й добра.

Приєднавшись до святкувань з нагоди Дня захисту дітей, 01 червня 2016 року, в «Молодіжному парку» смт Чаплинка був проведений культурно-масовий, інформаційно-пізнавальний, профорієнтаційний, виховний захід для дітей - «Мандрівка

річкою «Щастя».

Ідея щодо його проведення з'явилася під час спільної наради з питань вдосконалення інформаційно-просвітницької та соціально-психологічної роботи з особами, які перебувають на обліку кримінально виконавчої інспекції. Представники служби у справах дітей районної державної адміністрації, центру зайнятості, відділення кримінально виконавчої інспекції УДПтСУ в Херсонській області, управління соціального захисту населення, районного осередку ліги соціальних працівників України, Чаплинського відділення Генічеського відділу поліції ГУНП України в Херсонській області та районного професійно-аграрного ліцею, які є постійними соціальними партнерами у вирішенні багатьох спільних завдань, прийшли до згоди в організації цього заходу. Визначилися з метою - закріплення основних прав і обов’язків дітей, виховання моральної, правової культури, профорієнтаційного та всебічного розвитку особистості дитини.

Святковий захід був підготовлений за програмою районного центру зайнятості за участі усіх вищезазначених соціальних партнерів, а також Чаплинської релігійної громади церкви «Благодать» та громадської організації «Мангуст» міста Херсон. Технічну підтримку забезпечено відділом культури та туризму районної державної адміністрації.

Усе дійство відбувалось у вигляді командного змагання з елементами гри. За яскраво оформленим маршрутом під назвою «Річка щастя» були розташовані сім тематичних острівців із назвами та завданнями відповідно до напрямку діяльності кожної учасниці-організації. З великою відповідальністю кожен із кураторів віднісся до оформлення свого острову та підготовки цікавих, змістовних, пізнавальних завдань.

Так, на яскравому острові «Щасливе дитинство», граючись, створювали модель щасливої сім’ї із дотриманням правил, прав та обов’язків. На острові «Майбутнього», організованого районним управлінням соціального захисту спільно із громадською організацією «Ліга соціальних працівників України», діти на ігровому полі прокладали шлях до майбутнього. На острові «Любові та благодаті» за допомогою традиційних для свята дитинства малюнків на асфальті діти відобразили своє уявлення про щастя, любов та добро. Острів «Права та обов’язки» зустрів дітей кольоровими кульками, на ньому грали в правову вікторину, згадували правила поведінки та говорили про закони й відповідальність. На острові «Професій», розгадуючи кросворди та складаючи кольорові пазли, працюючи над картками із завданнями, учасники ознайомились із розмаїттям світу професій. Виконуючи завдання на кожному острові, діти не тільки пізнавали свої права та обов’язки, вчилися планувати своє майбутнє життя, зберігати здоров’я, захищати себе та свідомо ставитись до вибору професії, а й намагались отримати якомога більше ігрових «бонусів».

Участь у змаганнях брали учні 4-8 класів НВК Чаплинської школи-гімназії, районної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів та учні Чаплинського професійного аграрного ліцею. Завзято змагалися між собою сім команд: «Смайли», «Вогники», «Останні герої», «Сонячні смайли», «Адреналін», «НВК» та «НЛО».

Подорожуючи річкою «Щастя», діти ознайомились із виставкою «Сучасна дитяча книга», що організувала районна дитяча бібліотека, отримали роздаткові матеріали, буклети, пам’ятки та написали свої бажання на «золотих рибках», які наприкінці подорожі відпустили у «Океан мрій». Віримо, що загадані дітлахами бажання та мрії неодмінно збудуться.

Всі учасники отримали подарунки та морозиво, все це було забезпечено організаторами свята. За результатами підрахунку набраних командами бонусів, перемогу здобула команда «НВК» - учні 8-А класу НВК «Чаплинська школа-гімназія».

Зі святом Дня захисту дітей учасників змагань щиро привітав начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації  Володимир Жогло та вручив переможцям головний приз – сертифікат на поїздку до біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна.

Учасники, організатори і гості отримали святковий настрій та позитивні емоції. Задоволені діти вітали одне одного та ділились враженнями про свято, їх обличчя сяяли від щастя, а це для нас найголовніше.