13.06.2019 | 16:15

12 червня у Скадовську відбулася урочиста фінальна частина міжрегіонального інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп».

Розпочався цей захід виставкою оригінальної сувенірної продукції, виготовленням якої займалися самі учасники проекту під керівництвом кураторів. Кожна команда презентувала свої витвори - ляльки-мотанки, вироби із глини та сіна, сувенірне печиво, альбом на полотні, буклетну продукцію тощо. Діти розповідали про професії, до яких вони долучилися під час Проекту. Їх спектр виявився доволі широким і різноманітним. Це гіди-екскурсоводи, фотографи, оператори, журналісти, краєзнавці, модельєри, бібліотекарі, швачки, кухарі, кулінари.

Справжньою перлиною фіналу стало театралізоване дійство, що відбулося на сцені місцевого будинку культури. Йдеться про виступи чотирьох команд-фіналістів: Fun-Route із Закарпаття, Oil city зі Львівщини, Вільний вітер із Рівненщини та Робінзон @ company з Херсонщини.

Виступи команд містили всю ту інформацію, що протягом року конкурсанти досліджували у своїх регіонах: визначні пам’ятки, події, історії людей, архітектуру, професії, пов’язані з туризмом тощо.

Зі сцени поважні гості та організатори побажали молоді вдосконалювати досвід та навички, що були отримані під час участі у Проекті, зробити правильний свідомий вибір свого професійного старту.

Феєричні виступи не залишили байдужими присутніх у залі. Під звуки овацій, «кричалок» та оплесків вболівальників команди міняли одну одну на сцені. Херсонська команда Робінзон @companу вразила глядачів і журі своїм емоційним театралізованим виступом і виборола перемогу в цій номінації.

Підійшла кульмінація дійства, всі учасники Проекту в очікуванні оголошення переможця. Серед кращих компетентне журі обрало команду, яка отримала більше балів в усіх номінаціях. Це команда львів’ян Oil city з міста Борислав. ІІ місце розділили команди Вільний вітер із Рівненщини та Робінзон @companу з Херсонщини, почесне ІІІ місце посіла команда Fun-Route із Закарпаття.

Також кожна команда отримала нагороди у різних номінаціях: краща PR компанія, кращий туристичний маршрут, кращий гід-екскурсовод. Але головне, що діти отримали нових друзів, певний досвід та намітили напрямок свого професійного майбутнього. Спогади щодо участі у Проекті «ПрофіКемп» завжди залишаться у кожного учасника, як моменти креативу, творчості, дружби та єдності.

Довідково: На загальнодержавному рівні угоду про впровадження «ПрофіКемпу» погоджено керівництвом Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Національної бібліотеки України для дітей і відповідним департаментом Міністерства освіти і науки України.