08.10.2019 | 16:51

08 жовтня представники діючих ОСББ міста Херсона мали можливість отримати нові знання, взявши участь у тренінгу, що відбувався у Херсонському обласному центрі зайнятості в рамках реалізації Проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» та Проєкту ЄС/Програми розвитку ООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», який реалізується за підтримки IFC (Група Світового Банку).

Розпочавши роботу тренінгу, заступниця директора Херсонського обласного центру зайнятості Наталія Португальська зазначила: «Підвищення енергоефективності - це вимога сьогодення. Служба зайнятості готова всіляко сприяти позитивним змінам у споживанні енергії в житловому секторі, що безперечно підсилить енергетичну незалежність країни».

Координатор Проекту Програми розвитку ООН «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» в Херсонській області Єсма Умерова розповіла про Програму підтримки енергоефективності для України, яку реалізовує Європейський союз спільно з урядом Німеччини і підтримки Фонду енергоефективності України, що створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення їх енергоефективності.

Під час проведення тренінгу регіональний представник IFC (Група Світового Банку) Лілія Мартинова розповіла про основну мету Проекту – це мобілізацію співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивацію до підвищення рівня енергоефективності власних будинків.

Довідково: Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.