28.01.2022 | 10:23

«Навчання впродовж життя» - це тренд сьогодення. Адже зрозуміло, що потреби ринку праці швидко змінюються і людина має вдосконалювати свою кваліфікацію, навички за багатьма параметрами протягом всього життя, щоб підтримувати свою конкурентоздатність.

І недостатньо лише набувати теоретичні знання, потрібно вміти їх застосовувати на практиці.

Об’єднує ці дві необхідні складові дуальна форма навчання. При цьому час підготовки фахівця значно скорочується.

Впроваджують таку форму освіти Херсонська обласна служба зайнятості спільно з ДНЗ «Херсонський ЦПТО ДСЗ».

У 2021 році дуальне навчання відбувалось за професіями: «Швачка», «Тракторист-машиніст с/г виробництва», «Овочівник», «Офіціант», «Кухар», «Покоївка», а також підвищення кваліфікації за напрямом «Рослинництво» (у рамках короткострокового курсу з основ сільського господарства для дорослих «Школа фермерства 2.0»).

Торік цією послугою скористалися 77 осіб з-поміж безробітних. 92% випускників працевлаштовані.

У поточному році 9 осіб з-поміж безробітних навчаються за професіями «Тракторист-машиніст с/г виробництва» і «Овочівник».

Все більше роботодавців виявляють зацікавленість у підготовці фахівців саме за цією формою. Адже навчання дозволяє вирішити питання заповнення вакансій фахівцями, які вже набули практичних навичок на цьому підприємстві, та  можуть приступати до самостійної роботи в найкоротші терміни.

Серед замовників кадрів – ТОВ «Швейна компанія ВІД», ТОВ «ТД Горностаївський», СТОВ «Мрія», ПП «Органік Сістемс», ПП «Юг-Сервіс» та інші.

Безробітні, які перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть безкоштовно скористатися такою послугою.

Довідкова інформація: Дуальна форма освіти передбачає поєднання навчання громадян у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на основі договору, із використанням потужностей та обладнання підприємств – замовників кадрів та залученням до навчального процесу кваліфікованих працівників та інженерів з числа їх персоналу.

Перелік Центрів професійно-технічної освіти ДСЗ та спеціалізацій