14.05.2021 | 11:38

Програма надання допомоги по частковому безробіттю вже почала діяти на Херсонщині. Два виробничих підприємства, які вимушені були скоротити діяльність на період дії карантину, у травні 2021 року вже отримали перші виплати для 50 працівників. За умови, якщо зупинення (скорочення) діяльності на підприємствах будуть тривати, виплати продовжуватимуться.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова програма направлена на підтримку як бізнесу, так і громадян.

«Допомога по частковому безробіттю дозволить людям зберегти роботу, а бізнесу почуватися більш впевнено в майбутньому та відновитись після вимушеного простою, - зазначив керівник обласної служби зайнятості. - Отримати таку допомогу можуть підприємства виробничої сфери незалежно від їх форми власності, організаційно-правової форми та підпорядкування».

До речі, однією із обставин, відповідно до яких підприємство може отримати допомогу по частковому безробіттю, є карантинні обмеження, встановлені Кабінетом Міністрів України.

Допомога може виплачуватися протягом максимального терміну 6 місяців, її розмір не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом. На сьогодні така сума складає 2270 грн.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділів по роботі з роботодавцями місцевих центрів зайнятості

До відома:

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 74 затверджено Порядок надання допомоги по частковому безробіттю, який розроблено відповідно до статті 47 Закону «Про зайнятість населення».

Допомога по частковому безробіттю – це кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд), що надаються центрами зайнятості роботодавцю для виплати допомоги працівникам, які є застрахованими особами, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.