14.02.2022 | 15:34

Питання детінізації ринку праці завжди залишається у полі зору фахівців Херсонської обласної служби зайнятості.

На постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з працедавцями області щодо переваг офіційно оформлених трудових відносин і ризиків незадекларованої праці.

Результатом превентивної роботи з роботодавцями стало збільшення надходжень вакансій до служби зайнятості, а саме: упродовж січня 2022 року від працедавців області надійшло 1526 вакансій. Це на 8% більше минулорічного показника. У середньому по Херсонській області на 01 лютого поточного року на одну вакансію претендувало 9 громадян, які шукали роботу, а у минулому році – 17.

Позитивні результати спонукають до подальших дій. З початку нового року на Херсонщині активізована діяльність робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять фахівці обласної служби зайнятості.

Так, минулого тижня директорка Нововоронцовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості Наталія Терно спільно з головною державною інспекторкою управління з питань праці Аліною Байрак розробили спільний план відвідування роботодавців Нововоронцовської та Новоолександрівської громад з метою вжиття заходів з детінізації ринку праці та проведення роз’яснювальної роботи із питань оформлення трудових відносин і можливостей служби зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Голопристанського міськрайонного центру зайнятості Ігор Повод у складі комісії з питань легалізації найманої праці та заробітної плати Голопристанської ОТГ днями взяв участь у моніторинговому дослідженні 16 суб’єктів господарювання щодо дотримання чинного законодавства в частині легальної зайнятості.

Довідково: Наслідки незадекларованої праці для роботодавця: штрафи за порушення законодавства про працю, встановлені ст.265 Кодексу законів про працю України, низька продуктивність праці через відсутність мотивації у працівників, недобросовісна конкуренція на ринку тощо.

Раніше ми повідомляли: Види послуг, що надає служба зайнятості роботодавцям