Статус безробітного, хто має право?
Особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших, передбачених законодавством доходів, як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Які особливості перебування у статусі зареєстрованого безробітного в умовах воєнного стану?
В умовах воєнного стану статус безробітного надається без вимоги до наявності підходящої роботи. Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації як безробітного в службі зайнятості.
Разом з тим маємо зазначити, що пошук роботи, це не лише обов’язок зареєстрованих безробітних, але і обов’язкова умова для отримання допомоги по безробіттю, що відповідає вимогам статті 44 Закону України "Про зайнятість населення".
Для отримання виплати допомоги по безробіттю ви повинні здійснювати пошук підходящих та бажаних вакансій, в тому числі самостійно, на пошукових сайтах, соціальних мережах, періодичних виданнях тощо та інформувати кар’єрного радника про результати пошуку роботи.
Щодо джерел пошуку роботи.
Вакансії, які подають роботодавці до державної служби зайнятості, можна переглянути на сайті Херсонського обласного центру зайнятості, рубрика «Шукаю роботу» https://khe.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy (база містить більше 22,0 тисяч пропозицій в Україні) або на телеграм-каналі "Робота зараз: Державна служба зайнятості" https://t.me/worknowdcz, або у чат-боті Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot, де можна самостійно оформити підписку на вакансії за регіоном або галуззю.
Також пропонуємо сайти з пошуку роботи Work.ua, robota.ua, grc.ua - сайт з пошуку роботи, novarobota.ua, pidbir.com .
Якщо готові до співпраці, тоді про реєстрацію у службі зайнятості.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-ІХ, який набрав чинності 07.05.2022 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-IX#Text, передбачено спрощену процедуру набуття статусу безробітного, зокрема для осіб:
- які перебувають на тимчасово окупованій території;
- які перебувають на території, на якій ведуться бойові дії;
- для внутрішньо переміщених осіб.
Статус безробітного може отримати особа, яка подала заяву особисто (оберіть самі, що вам зручно):
- через портал «Дія» (потрібен ЕЦП) https://diia.gov.ua/services/dopomoga-po-bezrobittyu)
- чат-бот https://chatbot.page/oZBkH-,
- електронну скриньку Державної служби зайнятості inbox@es.dcz.gov.ua
- Google-форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqvBDZSSWTfLb2e6SgZFEUsfUPtt_hPWmd3cKIU559jpEZDg/viewform).
Більш детально тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022
Слідкуйте за новинами у нашому телеграм-каналі https://t.me/pidtrumka_DCZ_Kherson