11.09.2020 | 09:35

Директор обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов під час інтерв’ю з відомим журналістом Херсонщини Сергієм Яновським говорив про важливі аспекти у роботі обласної служби зайнятості станом на зараз. Одне з питань, що обговорювали, стосувалося ситуації щодо отримання роботодавцями області допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

«Пік звернень по компенсації прийшовся на червень-липень. Але вони продовжують надходити й зараз, причому найбільше з рекреаційної сфери, системи роздрібної торгівлі та сільського господарства. Загалом, сума отриманої працівниками допомоги склала вже близько 55 мільйонів гривень з тих 100 мільйонів, які виділили Херсонщині з державного бюджету», — підсумував директор обласного Центру зайнятості Євген Єрашов.

Підприємці Херсонщини вочевидь не спроможні самостійно подолати наслідки кризи, викликаної коронавірусною епідемією та карантинними обмеженнями. І хоча від її початку минуло майже півроку, адаптуватися до скрутних умов багато хто з суб’єктів господарської діяльності так і не зміг. Про це можна судити, зокрема, з даних обласного Центру зайнятості. У рамках урядової програми збереження робочих місць служба працевлаштування з березня сплачує компенсації працівникам, котрих роботодавці змушені були відправити у неоплачувані відпустки. Вони складають дві третини окладів, але не більше мінімальної зарплати. Так от: станом на початок вересня такі компенсації  на Херсонщині вже отримують 10 064 особи через 5 212 роботодавців. І їх кількість з кожним місяцем не зменшується, а зростає!

За матеріалами newday.kherson.uа