01.02.2022 | 10:05

Поговоримо про пільги зі сплати ЄСВ. Інформація до роздуму.

Минулого року у Херсонській обласній службі зайнятості були прийняті рішення про компенсацію 100 роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо 180 безробітних громадян. З-поміж них 36 рішень щодо працевлаштування безробітних, які мають додаткові гарантії зайнятості, та 144 рішення щодо працевлаштування безробітних у пріоритетних галузях економіки.

Видатки на компенсацію єдиного внеску склали 2,6 млн.грн.

Компенсація витрат на сплату ЄСВ у розмірі від 50% до 100% передбачена Законом України «Про зайнятість населення».

ч. 3 ст. 24 ЗУ

компенсацію 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ може отримати роботодавець, який протягом 12 календарних місяців створив нові робочі місця, працевлаштував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував їм зарплату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат.

ст.26 ЗУ

компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ може отримати роботодавець, який працевлаштував на строк не менше 2-х років соціально-незахищених громадян за направленням центру зайнятості.

Протягом 12 місяців, з моменту факту працевлаштування безробітного, наступає строк виплати компенсації ЄСВ.

Якщо роботодавець звільняє працівника за своєї ініціативи або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету відповідного Фонду. Або на його робоче місце за направленням центру зайнятості у межах дворічного строку працевлаштовується інший безробітний громадянин.

ч. 2 ст. 27 ЗУ

компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ може отримати суб’єкт малого підприємництва. Для цього необхідно працевлаштувати на строк не менше 2-х років безробітних громадян за направленням центру зайнятості на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Строк виплати компенсації наступає з моменту працевлаштування безробітного громадянина протягом 12 місяців.

ПОРЯДОК компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Більш детальну консультацію нададуть спеціалісти центрів зайнятості, звертайтесь.