30.06.2022 | 20:56

Призупинення дії трудового договору, це тимчасове!! припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове!! припинення працівником виконання робіт за укладеним трудовим договором. Отже, призупинення не є звільненням.

Щодо статусу безробітного, то його може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Про це у ст.43 Закону України «Про зайнятість населення» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text).

Відтак, в ситуації, коли людина, яка звернулася до центру зайнятості, маючи неприпинені трудові відносини з роботодавцем, не має!! права на отримання статусу безробітного та на призначення виплати допомоги по безробіттю.

Проте, має право отримувати інформаційні та консультаційні послуги, інформацію про вакансії, за якими можна працювати у відповідний період.

Щоб отримати статус безробітного необхідно звільнитись з роботи

До речі, вакансії можна переглянути і самостійно на Telegram-каналі державної служби зайнятості «Робота зараз: Державна служба зайнятості» t.me/worknowdcz та у чат-боті державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot (https://t.me/DCZWorkNowBbot), де шукачі роботи мають самостійно оформити підписку на вакансії за регіоном або галуззю.

Стежте за новинами на нашому телеграм-каналі https://t.me/pidtrumka_DCZ_Kherson

Онлайн підтримка з питань служби зайнятості тут https://t.me/+YDNSJchz_iswMDYy