14.08.2023 | 18:16

Протягом липня-серпня поточного року фахівцями Херсонського обласного центру зайнятості проведено опитування безробітних з метою об’єктивної оцінки роботи філій установи на деокупованих територіях Херсонщини і підвищення якості надання послуг клієнтам: близько 600 безробітним були здійснені дзвінки на номери телефонів, які вказані в їхніх персональних картках, а саме – тим хто: 

-   знаходяться за межами Херсонської області – 29 осіб;

-   зареєстровані й отримують послуги в Бериславській філії – 250 осіб;

-   зареєстровані й отримують послуги в Херсонській філії – 350 осіб;

Через відсутність або дуже поганий зв’язок, близько 15% безробітних не надали свої відповіді. Також не охоплювалися опитуванням учасники суспільно-корисних робіт.

 

Для безробітних, які знаходяться в даний час в інших регіонах, але зарестрованих Херсонською ОСЗ, питання працевлаштування стоїть на першому місці. При цьому всі опитувані вважають, що вирішити його дуже важко. Безробітні, які знаходяться за межами Херсонської області, стикаються з ситуаціями, коли роботодавці не поспішають працевлаштовувати ВПО, аргументуючи тим, що для ВПО це тимчасова робота, і вони можуть у будь-який час звільнитися.

Ще одна причина, яка заважає ВПО працевлаштуватися, полягає у тому, що чимала їх чисельність проживає в невеликих населених пунктах, зокрема у селах, на дачах.  А для категорії чоловіків «припоною» у працевлаштуванні залишається вимога військового обліку.

 

Безробітні, які проживають на Херсонщині і отримують послуги у Бериславській філії, також мають проблеми з працевлаштуванням. Багато з них були зареєстровані у СЗ ще до війни (сезонні робітники), і на даний час вимушено не працюють через мінування сільськогосподарських угідь і полів.  Цей фактор не дає змоги фермерам почати працювати на своїх землях і залучити до роботи сільське населення.

Ще один важливий чинник: безробітні не бажають змінювати місце проживання і працевлаштовуватися, аргументуючи бажанням за літо більш-менш налагодити зруйноване, понівечене обстрілами власне житло. Не маючи світла і води, вони обробляють свої присадибні ділянки аби виростити городину і якось підготуватись до зими.

Вікова категорія більшості зареєстрованих безробітних – 45 і більше років. Частими є випадки утримання ними немічних батьків. При цих обставинах виїжджати вони не мають ані можливості, ані бажання.

 

Схожі проблеми мають зареєстровані безробітні Херсонської філії, до яких ще додаються:

- дуже небезпечне пересування по місту в зв’язку з хаотичними обстрілами;

-   відсутність вакансій за досвідом роботи;

-  у разі наявності пропозиції роботи, установи, організації територіально  знаходяться в найбільш обстрілюваних районах міста.       

Безробітні, з якими було проведено опитування, володіють інформацією щодо послуг, які надають в центрі зайнятості (мікрогранти, ваучери), але найбільше їх цікавлять вакансії.

Це опитування показало, що окупація, затоплення, постійні обстріли й інші негаразди війни неминуче впливають на психологічний стан жителів Херсонщини. При спілкуванні з безробітними фахівці обласної служби зайнятості інколи отримували не просто відповіді, а «крик душі». Постійні стресові ситуації, пов’язані з загрозою життю, невизначеність щодо майбутнього і відчай були присутні у відповідях усіх опитуваних. 

У більшості випадків учасники опитування були вдячні, що служба зайнятості цікавиться їхніми проблемами, спілкується з ними задля поліпшення своєї роботи. Також дуже приємно було чути позитивні відгуки щодо роботи спеціалістів центру зайнятості, які їх обслуговують.

 

За інформацією щодо послуг Херсонської обласної служби зайнятості звертайтеся у групу підтримки у Telegram: https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Kherson

або на «гарячу лінію» +38(050) 744 8939, +38(066) 339 7025, +38(093) 567 8405

Фахівці працюють для вас: понеділок-четвер: 08.00-17.00,  п’ятниця: 08.00-16.00