12.07.2018 | 09:32

09 липня 2018 року  спеціалісти Херсонського міського центру зайнятості відвідали виробничий підрозділ «Херсонська дирекція залізничних перевезень» Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» з метою надання комплексу соціальних послуг населенню у розв’язанні проблем запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку з реорганізацією. Важливість заходу полягає в знятті соціальної напруги в колективі та роз’ясненні правових питань працівникам, яких планують вивільнити, законодавства про зайнятість.

У ході зустрічі заступник начальник відділу з працевлаштування центру зайнятості Олена Ткаченко ознайомила учасників заходу із законодавством України з цього питання, роз’яснила різницю між фактичним вивільненням та просто звільненням, також ознайомила з правилами ефективного пошуку роботи, порядком реєстрації в центрі зайнятості, правами та обов’язками безробітних, з умовами призначення матеріального забезпечення тощо. Оповістила, що з  січня 2017 року на сайті Державної служби зайнятості працює новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», за допомогою якого бажаючі мають  змогу записатися  на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості для реєстрації або отримання консультації.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Зубкова акцентувала увагу на банку актуальних вакансій, єдиному для всієї України, інформувала  про стан ринку праці в місті. Також розповіла про можливості пошуку роботи за допомогою інтернет-ресурсів Державної служби зайнятості.

Про можливості професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації за актуальними професіями на ринку праці, професійного навчання претендентів на працевлаштування під замовлення роботодавця, у тому числі в Державному навчальному закладі «Херсонський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України», розповіла начальник відділу активної підтримки Світлана Нагаєва. Також вона акцентувала увагу на можливості отримання особами віком за 45 років ваучерів на навчання тощо.

Учасники заходу цікавилися розмірами допомоги по безробіттю, можливостями започаткування власної справи та залучення до тимчасової зайнятості. Працівники також дізналися, що у центрі зайнятості вони можуть відвідати інформаційні та консультаційні семінари, міні-ярмарки вакансій, різноманітні тренінги з питань пошуку роботи, започаткування бізнесу, роз’яснення законодавства про зайнятість.

Працівники центру зайнятості відповіли на запитання, а також переконливо аргументували, що після звільнення з роботи життя не закінчується, усі труднощі можна подолати. Ця зустріч збільшила поінформованість вивільнюваних, не залишила людей наодинці з їхньою проблемою, переконала, що за допомогою служби зайнятості, активізуючи власні зусилля, можна реалізувати своє право на трудову діяльність.