21.10.2016 | 16:31

У рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю 21 жовтня 2016 року в приміщенні Херсонського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Гідна праця – ефективна зайнятість з гідними умовами праці та соціальним захистом».

Серед присутніх у заході були в.о. заступника голови Херсонської міської ради, представники Дніпровської, Комсомольської, Суворовської районних у місті Херсоні рад, голови селищних рад, спеціалісти центру зайнятості.

Мета заходу – привернути увагу представників влади, місцевих громад до проблем з якими стикаються у своєму житті прості українці: падіння реальної заробітної плати, нелегальна праця, небезпечні умови праці, гендерна дискримінація тощо. Також визначення перспектив співпраці на 2017 рік.

Відкрила захід в.о. директора Херсонського міського центру зайнятості Світлана Ширяєва, яка ознайомила присутніх з роботою служби зайнятості в умовах кризових явищ в економіці, розповіла про запровадженням сучасних ефективних технологій надання послуг населенню та механізми стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Також проінформувала про роботу щодо організації та проведення громадських робіт і сприяння підприємницької ініціативи та самозайнятості населення.

В.о. заступника голови міської ради Олена Рузгіс звернулась до голів селищних рад щодо необхідності передбачити кошти у місцевому бюджеті на 2017 рік для залучення безробітних до громадських робіт та у програмі розвитку громад на 2017 рік на створення нових робочих місць й розвиток підприємницьких ініціатив жителів громади.

Всі присутні звернули увагу на те, що дуже важливо об’єднати зусилля центру зайнятості, органів влади та місцевого самоврядування, роботодавців міста для вирішення проблеми зайнятості населення. Лише спільні дії призведуть до розв’язання проблем подолання бідності, створення нових робочих місць з гідною оплатою праці, підвищення рівня життя, розвитку соціальної інфраструктури та розширення можливостей для самореалізації.