03.12.2018 | 13:12

Міжнародний день осіб з інвалідністю не можна називати святковим, але він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав людей з особливими потребами і їх участі в житті суспільства. І саме трудова діяльність відіграє особливу роль у подоланні наслідків інвалідності, створює позитивний вплив на життя людини з інвалідністю, дає їй відчуття своєї необхідності для сім’ї й суспільства, сприяє реабілітації та соціальній інтеграції.

Вирішення проблем працевлаштування людей з інвалідністю неможливе без активної участі у цьому процесі роботодавців. Саме вони створюють робочі місця і приймають на роботу ту чи іншу особу. Без тісної співпраці центрів зайнятості з роботодавцями неможливо влаштувати на роботу таку особу.

«Розв’язати проблему продуктивної зайнятості людей з інвалідністю неможливо зусиллями окремого органу чи організації, навіть такої потужної, як державна служба зайнятості. Людям з інвалідністю перш за все потрібна увага, розуміння їх проблем та віра в те, що вони мають всі можливості, при нашій спільній підтримці, відновити свою професійну та трудову діяльність», - підкреслив директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Фахівці Херсонської обласної служби зайнятості приділяють велику увагу функції адвокатування, тобто представництва інтересів та потреб осіб з інвалідністю перед працедавцем. Завдяки проведеній роботі вдається змінити ставлення роботодавця до такого працівника, і, таким чином, кількість роботодавців, які не бояться приймати на роботу «особливих» працівників, та ще й не одного, а декілька, з кожним роком збільшується.

Протягом січня – жовтня 2018 року з метою пошуку роботи на обліку в міськрайонних, міських центрах зайнятості області та філіях Херсонського обласного центру зайнятості перебувало понад 870 безробітних з інвалідністю, з них працевлаштовані майже 250 осіб, у тому числі 3 особи шляхом отримання одноразової допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності

Починаючи з 01 січня 2018 року Херсонський обласний центр зайнятості надає послугу щодо сприяння працевлаштуванню та підтримки на робочому місці осіб із числа вразливих категорій населення на основі підходу кейс-менеджменту тобто індивідуального супроводу. За клієнтом закріплюється особистий консультант, який працює з ним до вирішення проблем та здійснює моніторинг ситуації після його працевлаштування з метою надання подальшої підтримки.