24.02.2016 | 13:25

22 лютого на базі соціально-психологічного тренінгового центру Горностаївського районного центру зайнятості для учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, відбувся захід, учасниками якого були представники місцевої влади: районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення; лікарі районної центральної лікарні, спеціалісти центру зайнятості, фахівці громадських організацій «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» та Херсонський обласний благодійний фонд «Джерело життя».

Захід проходив у рамках проекту «Сприяння соціальній адаптації учасників АТО та їхніх родин через надання психологічної та юридичної допомоги». Відповідний проект працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

На початку заходу Анна Мартинюк, координатор ІРЦ «Правовий простір» ознайомила присутніх з метою заходу, представила ведучих семінару: Андрія Калиту, психолога, капелана Першого Українського Батальйону Військових капеланів та Володимира Орловського, юриста ІРЦ «Правовий простір».

Андрій Калита у доступній формі для слухачів доніс інформацію про поняття «бойовий стрес», його наслідки і подальший вплив на життя, вказав на шляхи його подолання, надав відповідні рекомендації. Володимир Орловський провів юридичну консультацію у форматі питання-відповідь: «Як отримати статус учасника бойових дій? Як держава має забезпечувати лікування учасників АТО? Як отримати землю? Які умови та процедура? Як забезпечується працевлаштування та освіта? У яких випадках виплачується грошова допомога» тощо.

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні наболілих питань і жодне не залишилось поза увагою. «Такі заходи дуже доречні в умовах сьогодення як для шукачів роботи, так і для наших спеціалістів. Адже виникає багато питань і в частині індивідуальної роботи з демобілізованими, - зауважила директор Горностаївського районного центру зайнятості Антоніна Сулімовська. - Також приємно стверджувати, що на нашому місцевому рівні всі присутні учасники АТО висловлювали задоволення роботою усіх структурних підрозділів соціальних установ, що ними опікуються».

Наприкінці зустрічі бажаючі отримали індивідуальні консультації спеціалістів, буклети та листівки з контактами громадських організацій та інформаційними роз’ясненнями, правами, соціальними гарантіями та пільгами.