12.07.2017 | 08:47

 

07 липня 2017 року у рамках реалізації Проекту було проведено засідання круглого столу, де взяли участь представники Херсонського обласного центру зайнятості, Головного управління Національної поліції України в області, інші партнери соціального діалогу та учасник громадських робіт за проектом «Шерифи», який працює на теперішній час «шерифом» у Суворівській районній раді у місті Херсоні.

У ході засідання круглого столу було зазначено, що робота, яку виконують інструктори-«шерифи» важлива та суспільно корисна для громад області. Оскільки Каланчацький та Чаплинський знаходяться безпосередньо на кордоні з тимчасово анексованим Кримом, система профілактики порушень громадського порядку в даній ситуації потребує посилення, тому виникає необхідність громадського впливу на процес профілактики правопорушень.

Також було зазначено, що громадськість області позитивно реагує та активно бере участь в процесі реалізації даного соціального проекту, що було з’ясовано при проведенні опитування громади Херсонською благодійною організацією Фонд милосердя та здоров’я спільно з Громадською організацією Черкаський правозахисний центр у Чаплинському та Каланчацькому районах області.

Було наголошено на необхідності продовження реалізації даного проекту в області, що призведе до формування у її жителів взаємної відповідальності за безпеку своїх громад, активізації населення в підтримці громадського порядку, демократизації суспільства і забезпеченні стабільної соціальної ситуації. А це можливо за умови постійної зайнятості таких «шерифів» в територіальній громаді, тобто створенні постійних робочих місць, які будуть фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

У рамках продовження реалізації Проекту «Посилення спроможності громад Черкаської та Херсонської областей впливати на роботу поліції з метою імплементації та прискорення реформи правоохоронної системи», Херсонською благодійною організацією Фонд милосердя та здоров’я та Громадською організацією Черкаський правозахисний центр в серпні місяці поточного року планується проведення тренінгів-семінарів для «шерифів», які планують працювати в громадах на постій основі.

Головним управлінням Національної поліції України в Херсонській області було наголошено увагу, що представники даної установи долучаться до проведення даних тренінгів-семінарів.

 

Довідково:

Херсонською благодійною організацією Фонд милосердя та здоров’я спільно з Громадською організацією Черкаський правозахисний центр реалізується Проект «Посилення спроможності громад Черкаської та Херсонської областей впливати на роботу поліції з метою імплементації та прискорення реформи правоохоронної системи», на прикладі проекту «Шерифи» щодо організації громадських робіт з інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку.

За оперативними даними центрів зайнятості області з початку року в громадських роботах за соціально спрямованим проектом «Шерифи» взяли участь 148 безробітних осіб, з них 48 – демобілізовані військовослужбовці учасники АТО. Продовжують працювати станом на 30.06.2017 року 38 осіб, з них 11 - учасники АТО. У тому числі в Чаплинському районі – 12 осіб, в Каланчацькому районі – 1 особа.