07.11.2023 | 21:58

07 листопада відбулося засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми під головуванням заступника начальника Херсонської обласної військової адміністрації - Ярослава Шанько.

На порядку денному розглянулися питання щодо надання соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; підвищення обізнаності населення та важливості надання всебічної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми у період війни; ресурсного забезпечення місцевими органами влади спеціалізованих служб.

Участь у зібранні взяла директор Херсонського обласного центру зайнятості Тетяна Ніколаєва.

Херсонська обласна служба зайнятості не стоїть осторонь такої проблеми як торгівля людьми. Організована й налагоджена робота щодо надання профінформаційних й профконсультаційних послуг безробітним в дистанційному режимі. Дані заходи підвищують рівень поінформованості незайнятих громадян стосовно протидії торгівлі людьми. Так, в рамках «Інформаційниних семінарів із загальних питань зайнятості» й «Профінформаційних семінарів для внутрішньо переміщених осіб» підіймаються питання нелегальної трудової міграції, порушення прав людини, примусової праці. Крім того, звертається увага безробітних на дотримання норм безпечного й законного працевлаштування й попередження щодо ризиків попадання в небезпечні ситуації при влаштуванні на роботу.

За підсумками засідання визначено подальші шляхи у вирішенні питань, пов’язаних з реалізацією сімейної політики й попередженням домашнього насильства та насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми.