Водій або Шофер (фр. chauffeur — «опалювач») — людина, яка отримує гроші за керування транспортним засобом та перевезення людей і товарів. Під транспортним засобом розуміється автомобіль, трамвай, тролейбус, автобус, таксі, метро.

Особисті якості:

Для професії водія головне – уважність, адже водіння автомобіля відноситься до підвищеного ризику для здоров'я. Також важливо мати хороший зір і пам'ять.

Вимоги до професійної підготовки:

Гарна підготовка з математики, фізики, креслення і географії у межах шкільної програми. Повинен знати правила дорожнього руху, будову автомобіля, порядок та періодичність виконання робіт з техобслуговування. Повинен мати достатньо високу техніку водіння автомобіля.

Перспективи:

Професія водія  завжди затребувана.  Після закінчення професійного навчального закладу завжди можна влаштуватися на роботу за спеціальністю, до того ж із порівняно високою заробітною платнею. У центрах зайнятості з працевлаштування кадрів, а також в газетах та на  інтернет-сайтах, які займаються пошуком і наданням роботи, завжди можна знайти вакансію водія.