Сучасний світ дуже швидко технологічно розвивається, з’являються нові винаходи, нові можливості, тому дуже важливо для життя в суспільстві бути мобільним і швидко адаптуватися для отримання нової інформації.

Людина, яка готова швидко вчитися, отримувати нові знання і компетенції, завжди буде конкурентоспроможна на ринку праці. Останні дослідження стверджують, що людина, яка постійно поповнює свій багаж знань, залишається більш активною впродовж життя, в порівнянні з людьми, які не опановують нові знання.

За словами Генрі Форда: «Кожен, хто перестає вчитися, старіє, - не важливо, у 20 або 80 років, — а той, хто продовжує вчитися, залишається молодим. Найголовніше в житті – це підтримувати молодість мозку».

Особистості, яка постійно тренує свій мозок, притаманні такі якості, як уважність, хороша пам’ять, ясність розуму, швидке вирішення проблемних завдань. Постійне опанування новими знаннями і компетенціями сприяє кар’єрному зростанню. Ми живемо в динамічному світі, де завдяки технічному прогресу постійно змінюється перелік професій, посад і тому вміння адаптуватися до змін, які відбуваються в світі є великою перевагою. Найкраще у цьому може допомогти здатність вчитися чомусь новому, бути відкритим до отримання нових знань. В той же час потрібно не тільки опановувати більше нових навичок та компетенцій, а також вміти їх застосовувати на практиці.

Отже, важливо вміти шукати ту інформацію, що вам бракує, контролювати себе та мотивувати вчитись, адже ніхто цього не зробить замість вас. А ще оцінювати себе зі сторони, адже іноді ми не можемо чогось виконати за нестачею впевненості, знань й сили. Тільки той піде вперед, хто бачить і визнає свої помилки. Залишайтесь завжди відкриті до нових знань.

 

За матеріалами Інтернет-видань