Спочатку обирають професію, а потім вже вуз - на жаль, ця істина приходить в голову далеко не всім. Так само як не всякий додумається до того, що у виборі професії та вузу треба проявити активність. Самі по собі ви можете бути якими завгодно: глядачами, фантазерами, ледарями - але тут потрібно діяти. Гра варта свічок! Чи можете ви сказати про себе, що активно шукаєте спеціальність? Якщо так, то ви її знайдете.

Куди вступати після школи?

Правила спілкування. Якщо ні з ким не спілкуватися, багато чого не впізнати. З ким можна спілкуватися з приводу вибору майбутньої професії та освіти?

1. З професіоналами. Перед днем відкритих дверей зателефонуйте до вузу і з'ясуйте, чи запрошені туди практикуючі фахівці - або там будуть тількивикладачі. Також по можливості влаштовуйте екскурсії на підприємства - самостійно, за допомогою знайомих і фірм, розвиваючих промисловий туризм.

2. З друзями. З цими перевіреними людьми теж можна спілкуватися "з приводу роботи" - розмовляючи про вашому хобі, а також, звичайно, ведучи дискусії, які віталися б в класі на уроці (тільки з доброї волі, про професії та серйозно). Зробіть свою дружбу більш діловий.

3. З учителем. Поговоріть з цією людиною - звичайно, якщо ви вважаєте його справедливим до вас. Особливо варто поговорити з таким учителем, який вас надихає, тим більше якщо ви хочете піти по його стопах.

4. З батьками. Втім, батьки можуть розуміти своїх дітей мало не без слів. Або не розуміти абсолютно.