Все більшу кількість українців приваблює робота за кордоном. Сайти оголошень рясніють вакансіями з неприродно високими заробітними платами. Зростає кількість бажаючих виїзжати на роботу в інші країни. Часто за привабливими пропозиціями роботи, приховані  шахраї та недобросовісні роботодавці.

Які загрози та небезпеки очікують наших заробітчан? Які проблеми приховує робота в чужих країнах? – на ці та інші питання шукали відповідь безробітні Великоолександрівської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості під час тренінгу на тему «Виїзд та праця за кордоном». Захід для шукачів роботи проведено фахівцем з профорієнтації Оксаною Торлак за участю спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оленою Давиденко.

Мета заходу - підвищення рівня поінформованості щодо правового захисту громадян України, які працевлаштовуються за кордоном.

Найпоширенішою помилкою при виїзді за межі України, як зазначали фахівці під час тренінгу, є необережність у використанні послуг посередників з працевлаштування за кордоном. Щоб не потрапити у тенета шахрайських агенцій - краще особисто звертатися до консульського відділу посольства відповідної країни, надавати особисто всі необхідні документи та особисто проходити співбесіду, якщо це вимагається.

Також, аби зробити виїзд за кордон безпечним, не варто нікому довіряти свій паспорт. Бажано зробити декілька копій закордонного паспорта та взяти їх із собою, а одну з них залишити вдома родичам або знайомим. Важливо також повідомити рідним  детальну інформацію про місце перебування за кордоном, а також інформацію про того, хто запрошує: адресу, номер телефону, фотографію, копію його паспорта. Також дізнатися номери телефонів посольства та консульства України за кордоном. У випадку складної ситуації або загрози життю, необхідно звернутися за допомогою до представництва своєї країни.

На прикладі життєвих ситуацій фахівці розповіли безробітним про різновиди торгівлі людьми, інформували про законодавчу базу у сфері протидії таким злочинам.

Організатори заходу наголошували, що кожна людина має бути обачною та дбати про свої права і безпеку, а також не бути байдужою до чужого горя. Поінформували куди потрібно звертатися в екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном.

Учасники тренінгу мали можливість безпосередньо дізнатись від фахівця центру зайнятості про легальне працевлаштування у Державі Ізраїль. Шукачі роботи, які мають досвід роботи у промисловому будівництві й бажають отримати добре оплачувану роботу на ринку праці Ізраїлю, можуть звернутись до будь-якого центру зайнятості за додатковою інформацією щодо процедури працевлаштування. Тут також ознайомлять про права іноземних робітників в цій країні.

Насамкінець учасникам заходу запропонували ознайомитись з тематичними відеоматеріалами, друкованими інформаційними матеріалами. Обізнаність людей про існуючі ризики та можливості їх запобігання допоможе уникнути тенет работоргівлі.

Багато особистих проблем штовхають безробітних до виїзду за кордон. Але звернувшись до центру зайнятості можна дізнатись про велику кількість актуальних, добре оплачуваних вакансій, які можуть забезпечити гідне життя в нашій країні.

У тренінгу взяли участь 13 шукачів роботи.