Нижче пропонується методика, завдяки послідовним крокам якої можна визначити свої таланти.

Крок 1 Яка ваша мрія? Пригадайте свої мрії з дитинства аж до нинішнього моменту, випишіть їх.

Крок 2 Розділіть їх на категорії: мати і бути. Перша категорія стосується   бажань володіння якимись речами. Тоді як друга - бажання бути кимось, стати тією людиною, про кого ви мріяли. У подальшу роботу по методиці ми беремо тільки мрії з другої категорії.

Крок 3 Випишіть ті професії, які знаходять в вас відгук. Згадайте тих людей, на чиєму місці ви бажали бути.

Крок 4 Чим подобається займатися вам? Додайте до переліку ті заняття, які приносять вам справжнє задоволення, ті, що не потребують для вас примусу, а навпаки, радують.

Крок 5 Усі виписані мрії, улюблені заняття та професії об'єднайте, і перевірте, які викликають позитивні емоції у вас. Для найбільшої точності уявіть себе в кожній ролі максимально детально, візуалізують її так, немов це є ваша реальність зараз. Дайте оцінку вашими відчуттями в тілі і емоціям за шкалою з 10 балів.

Крок 6 Викресліть зі списку ті сфери, що отримали низькі оцінки - це ті бажання, від яких легко можна відмовитися. Згрупуйте вийшов список ваших схильностей, якщо окремі з них мають зв'язок. Наприклад, в одному бажанні ви хочете співати, а в іншому - отримати визнання і популярність, тоді вони логічно об'єднуються в прагнення стати відомим співаком.

Крок 7 Згрупуйте вийшов список ваших схильностей, якщо окремі з них мають зв'язок. Наприклад, в одному бажанні ви хочете співати, а в іншому - отримати визнання і популярність, тоді вони логічно об'єднуються в прагнення стати відомим співаком.

Крок 8 Назвіть кожну групу якимось талантом, наприклад, як в попередньому випадку - талант співу.

Крок 9 Шукайте зв'язок між утвореними групами. У житті на практиці ваші схильності обов'язково підтримують один одного або конфліктують, проте в підсумку утворюють неповторне індивідуальне поєднання.

Крок 10 Яке застосування можете знайти ви своїм здібностям? Розгляньте кожну групу нахилів, об'єднаних як талант, і зв'язку між ними, щоб знайти можливі для вас шляху реалізації цих здібностей. Кожній професії або сфері діяльності дайте оцінку за шкалою знову з 10 балів і виділіть найбільш перспективні.

Крок 11 З конкретних діяльностей виберіть ту, що найбільш близька вам, подобається і має високі шанси принести вам успіх. Це і буде ваш талант.