07.08.2020 | 13:34

З 2011 року Херсонська обласна служба зайнятості успішно працює над реалізацією соціально-направленого проєкту «Шерифи».

За словами ініціатора проєкту директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова наявність у громадах «шерифів», інструкторів з числа місцевих жителів, суттєво поліпшує громадський порядок, сприяє знаходженню шляхів мирного врегулювання конфліктних ситуацій та формуванню спільної відповідальності за безпеку та спокій у суспільстві. Це окремий вид громадських робіт, який спочатку ввели на Херсонщині, а потім і в ряді інших регіонах України.

«Це реальний, дієвий механізм організації безпечного середовища в громадах, - зазначив Євгеній Єрашов. – Звичайно у проєкті є свої «плюси» та «мінуси». Серед «мінусів» те, що «шерифи», як і всі інші учасники громадських робіт від центрів зайнятості, можуть працювати усього до шести місяців. Проте «плюсів» набагато більше, - громади отримують людину, яка займається профілактикою злочинів, роботи організовуються за паритетності фінансування, у подальшому людина має отримати постійну зайнятість. Про вчасність і актуальність проєкту свідчить і рекомендація у 2015 році профільного Міністерства щодо розповсюдження цієї практиці по всій країні».

Наразі проєкт «Шерифи» діє у Донецькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Стан реалізації проєкту в Херсонській області протягом 2011-2020 років:

  • залучені до громадських робіт 1828 безробітних осіб, з них 421 – демобілізовані учасники ООС (АТО) та 21 – ВПО,
  • витрачено коштів на оплату праці учасників громадських робіт 8752,3 тис.грн, з них кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – 7377,3 тис.грн., кошти місцевих бюджетів – 1320,7 тис.грн., кошти роботодавців – 4,8 тис.грн.

З початку 2020 року в області вже укладені 23 договори на проведення цього виду громадських робіт, залучені 26 осіб, з яких 5 демобілізовані учасники ООС (АТО).

Витрачено коштів на оплату праці учасників цього виду громадських робіт у 2020 році: 129,4 тис.грн., з них 48,5 тис.грн. кошти Фонду, 80,9 тис.грн. – місцевих бюджетів.

Довідково:

Учасники даного проєкту в Херсонській області: Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонський обласний центр зайнятості, Головне управління національної поліції в Херсонській області, Херсонський обласний військовий комісаріат. У 2011 році сторонами підписаний Меморандум про партнерство і співробітництво та План спільних дій щодо його реалізації.