Триває робота представників Херсонського міського центру зайнятості, інспекторів ГУ Держпраці у Херсонській області, ГУ ДПС у Херсонській області, ГУ Пенсійного фонду України у Херсонській області та органів місцевого самоврядування щодо інформування роботодавців з питань недопущення використання не задекларованої праці.
Метою проведення таких заходів є доведення до працедавця та працівників вимог дотримання трудового законодавства і законодавства про зайнятість та ризиків, які виникають внаслідок їх порушень.
Важливо, аби наймані працівники зрозуміли, що легальні трудові відносини для них вигідніші. Працюючи нелегально, працівник в подальшому отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю. Та й роботодавець, працюючи у «тіні», також почувається невпевнено, адже ризикує, якщо до нього завітають з перевіркою.
До речі нагадуємо, що роботодавець, який використовує повністю задекларовану працю, має цілий ряд переваг, зокрема, центрами зайнятості надається допомога по частковому безробіттю застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Фахівці служби зайнятості постійно доводять до уваги роботодавців інформацію про санкції та фінансову відповідальність у випадку застосування нелегальної праці, інформують роботодавців та працівників що таке «тіньова» зайнятість та виплата заробітної плати у конвертах.
Тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу.
Довідково: З початку 2020 року, у тому числі в умовах карантину, здійснено 34 перевірки з метою легалізації оплати праці та зайнятості населення за участю представників Херсонського міського центру зайнятості. Перевірено 320 роботодавців, виявлено 45 порушень, легалізовано 23 робочих місця. Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної праці з особами, що звертаються до служби зайнятості, а саме: 88 семінарів, у яких взяли участь 983 особи. Для роботодавців проведено 31 семінар, на яких були присутні 480 осіб.