04.02.2022 | 13:39

Херсонське підприємство ТОВ «ОСНОВА ЮГ ЛТД» розпочало свою діяльність на початку минулого року. Для заповнення 14 вакансій роботодавець звернувся до Херсонського міського центру зайнятості.

Виробництво будівельних виробів із пластмас вимагало відповідних спеціалістів та робітників, від менеджерів і бухгалтерів до складальників металоконструкцій.

З цим завданням фахівці центру зайнятості справилися на відмінно.

Окрім цього роботодавець скористався послугою служби зайнятості щодо компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Адже 12 безробітних громадян, працевлаштованих за направленням центру зайнятості, належать до цієї програми. З-поміж них 2 особи, які з категорії «Один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років», 10 - з пріоритетного КВЕДу Виробництво будівельних виробів із пластмас.

Сьогодні служба зайнятості компенсує 1430 гривень єдиного внеску з мінімальної заробітної плати за кожного працівника, якого працевлаштували за направленням центру зайнятості на нове робоче місце, взагалі сума чимала.

Досвід роботи Херсонського міського центру зайнятості у цьому напрямку свідчить, що співпраця з юридичними та фізичними особами-підприємцями більш ефективна, якщо вона будується на основі врахування інтересів роботодавців, і перш за все – економічних. Зростання мінімальної заробітної плати, а відтак і суми єдиного внеску, що має сплачувати роботодавець за найманого працівника, підвищує зацікавленість у користуванні відповідними програмами, що пропонує державна служба зайнятості для сумлінних роботодавців.

Довідково: Протягом 2021 року в Херсонському міському центрі зайнятості компенсація єдиного внеску здійснювалась 66 роботодавцям за 188 працевлаштованих осіб. За цей період прийняті рішення щодо виплати компенсації для 41 роботодавця за працевлаштування 85 безробітних осіб. З-поміж них 16 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, 69 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності, зокрема, в переробній промисловості, будівництві, транспорті, торгівлі, готельно-ресторанному бізнесі, інформації та телекомунікаціях, допоміжному обслуговуванні, охороні здоров’я та надання соціальної допомоги.