12.09.2018 | 14:53

Херсонський обласний центр зайнятості разом з Державною установою «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (далі - Центр) 12 вересня 2018 року провели інноваційних захід у скайп - режимі (далі – вебінар) для безробітних з особливими потребами, які перебувають на обліку Херсонського міського, Каховського міськрайонного центрів зайнятості та Олешківської філії Херсонського обласного центру зайнятості.

Розпочала роботу вебінару заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості Наталія Португальська. «Особливе місце в інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство займає професійна реабілітація. Саме тому Херсонська обласна служба зайнятості у своїй роботі допомагає знайти таким громадянам практичні рішення для подолання перешкод, що виникають на шляху реалізації їх права на працю», - повідомила Н. Португальська.

Презентував Центр заступник директора з навчально-виховної роботи Володимир Аніщенко. Він повідомив, що професійна реабілітація в Центрі здійснюється за 10-ма робітничими професіями: вишивальник, швачка, оператор комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерський даних, слюсар з ремонту автомобілів, секретар керівника (організації, підприємства, установи), перукар (перукар-модельєр), бджоляр, манікюрник, взуттьовик з ремонту взуття.

Також поінформував про умови вступу на реабілітацію, про медичні, психологічні, фізичні, соціальні послуги, які надаються в Центрі, про умови проживання і харчування тощо.

Вебінар надав можливість особам з інвалідністю отримати корисну інформацію безпосередньо від представників Центру, задати хвилюючі питання і отримати вичерпні відповіді.

 

Довідково:

Центр професійної реабілітації інвалідів в с. Лютіж створений у 2001 році Указом Президента України на території колишнього санаторію, який був реконструйований. Центр розпочав свою діяльність в 2002 році і на сьогоднішній день в ньому можуть одночасно навчатись 136 осіб з інвалідністю.

Всі заходи з професійної реабілітації, у т.ч. проживання та харчування для осіб з інвалідністю здійснюється безоплатно за рахунок Державного бюджету України. Під час навчання слухачі мають змогу проходити лікувальні процедури, відвідувати масажний кабінет, тренажерний зал, брати участь у виховних та розважальних заходах.

Протягом професійної реабілітації в Центрі слухачі знаходяться під наглядом медичного персоналу та соціальних працівників.