09.02.2016 | 11:17

З метою надання правової та професійної допомоги, психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції в Бериславському районному центрі зайнятості був проведений круглий стіл. У заході взяли участь: Об’єднання воїнів-учасників АТО на Сході України «Тризуб» в особі голови Володимира Бєлого та його заступника Олексія Бруцького, Бериславського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги в особі керівника Марини Груши та безробітних із числа демобілізованих військовослужбовців, серед яких – десять учасників АТО.

Відкриваючи зустріч, заступник директора центру зайнятості Світлана Гладка розповіла присутнім про активні заходи сприяння зайнятості, послуги, що надає служба зайнятості. Наголосила на сприянні демобілізованим військовослужбовцям у започаткуванні власної справи, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом видачі ваучерів на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації тощо.

Фахівець із профорієнтації Наталя Козопас з’ясовувала, як кожен із учасників зустрічі бачить власні здібності та можливості щодо працевлаштування, розповіла про професійну конкурентоздатність та правильні орієнтири, необхідні для успішної самореалізації в мирному житті. З метою психологічної підтримки наголосила на психологічних аспектах працевлаштування.

Голова Об’єднання воїнів-учасників АТО на Сході України «Тризуб» Володимир Бєлий розповів про пільги для учасників АТО та перелік документів, необхідних для вирішення питань залежно від характеру законодавчих актів. Серед законів та нормативних документів, що необхідні цій категорії клієнтів, він назвав Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», акти Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Керівник Бериславського місцевого центру НБВПД Марина Груша ознайомила присутніх з Законом України «Про безоплатну правову допомогу», про те, що право на вторинну правову допомогу мають учасники бойових дій, до яких відносяться учасники АТО, наділені таким статусом. Центр сприяє учасникам АТО у вирішені різних питань, а саме:

·                     отримання відшкодування у зв’язку з незаконним звільненням під час мобілізації;

·                     виплата компенсації через втрату працездатності під час проходження військової служби в зоні проведення АТО;

·                     отримання пільг учасника АТО;

·                     отримання земельної ділянки, як учасник АТО.

Присутні отримали обґрунтовані відповіді на всі запитання, що їх цікавили. Подібні зустрічі служба зайнятості області проводитиме постійно для допомоги демобілізованим бійцям відновити власні ресурси та адаптуватись до мирного життя.