18.06.2018 | 00:00

З 07 до 15 червня поточного року в історико-розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії», що на Голопристанщині відбувся Міжрайонний масовий захід з орієнтації школярів на професії туристичної сфери. Саме такий захід, де розвага поєднується з набуттям корисних знань і вмінь, став кроком до набуття майбутньої професії.

Херсонський обласний центр зайнятості сприяв участі школярів з 12 районів та об’єднаних територіальних громад області у майстер-класах з лозоплетіння, ткацької справи та презентаціях професій коваля, гончара, бджоляра тощо.

За 7 днів заходу

засновником історико-розважального комплексу Олександром Долинком, вправно «тримали» увагу підлітків, вміло скеровували їх до різних видів діяльності. Ніхто не нудьгував. Діти розважались і  набували нових вмінь та знань. Так, вони із задоволенням дізналися, як виробляється пахуче мило: як воно набуває кольору, запаху та форми. Якими лікарськими рослинами багаті Херсонські степи та як слід їх збирати і сушити. Дехто з дівчат повезли додому яскраві намиста, виготовлені власними руками (як же дівчата без прикрас!). А хлопці опановували вміння стародавніх мисливців і воїнів – стрільбу з лука.

         Так граючись, легко і весело, школярі знайомились із світом професій та історією рідної землі. Поєднання цих двох начал неодмінно посприяє вихованню нового покоління майстрів, які передаватимуть вже свої надбання наступним поколінням школярів. Тож плекатимемо майбутніх майстрів разом!

 

Довідково:

Вже понад 10 років Херсонський обласний центр зайнятості співпрацює з історико-розважальною базою зеленого туризму «Зелені хутори Таврії», що на Голопристанщині, й її засновником і натхненником Олександром Долинком. Крім того, що він надійний партнер у сенсі організації сезонних робіт та навчанні безробітних на замовлення роботодавців, засновані ним «хутори» є наочним доказом перспективності занять зеленим туризмом на півдні України. Більше двох десятків видів діяльності – народних промислів і ремесел – задіяні в його екскурсійних маршрутах для відвідувачів. Тобто, в процесі відпочинку кожна людина потрапляє у світ стародавнього ремісництва, може сама торкнутися таємниць майстрів, зробити щось власними руками та відчути смак від того, що зараз називають Hand Made.