21.04.2020 | 10:20

В умовах карантину людина обмежена у діях, до яких вона звикла у повсякденному житті. Проте, у нових обставинах для кожного відкриваються двері щодо реалізації відкладених замислів, зокрема з’являється час обміркувати і спланувати життя, скажімо, на найближчі 1-5 років.

Особливо це актуально для старшокласників середніх шкіл і їхніх батьків. Питання «Що далі? Ким бути після набуття середньої освіти?» карантин не відміняє, але дає можливості підготувати більш ґрунтовні відповіді.

Для того, щоб ці відповіді були об’єктивними і давали молодій людині можливість реалізуватися, існують різні ресурси, один з яких – онлайн-платформа Державної служби зайнятості України «Моя професія: консультаційна мережа».

Через дистанційне тестування будь яка людина може визначити власні психологічні схильності, здібності і професійні інтереси – важливі чинники для ґрунтовного вибору майбутньої професії. Наприкінці діагностики програма генерує рекомендації з докладним аналізом щодо перспектив набуття тих чи інших професій.

Використання програми БЕЗКОШТОВНЕ.

Для проходження тестування необхідно отримати особистий код доступу. Для цього:

–зателефонувати до центру зайнятості вашого міста чи району (віднайти контакти можливо, наприклад, у пошуковій системі Google:  задати пошук потрібного вам центру зайнятості, знайти контактний номер телефону) або за посиланням тут;

–заявити про бажання пройти онлайн тестування;

–вас переключать на фахівців з профорієнтації (якщо вони у цю хвилину зайняті, ви можете залишити номер телефону для подальшого зв’язку з вами);

–фахівці з профорієнтації, для створення вашої облікової картки, проситимуть ваше ПІБ, дату народження, паспортні дані і електронну пошту;

–далі відбувається генерація відповідного коду, який надсилається вам на e-mail.

Діагностику можна пройти у зручний для вас час. Результати достовірніші в разі закінчення тестування до 16.00. Загалом процедура триває близько 3-х годин. Між тестами можна робити перерви. Проте бажано, щоб тестування відбулось протягом одного дня.

Аналітичний звіт, що створить програма за результатами тестування, краще обговорити з профконсультантом центру зайнятості (телефоном, вайбером чи скапом), попередньо зв’язавшись з ним. Він також бачитиме цей звіт і зможе фахово пояснити вам незрозумілості, що можуть виникнути. Разом ви обговорите шлях побудови професійної кар’єри.

Звернутися до центру зайнятості можуть не тільки самі школярі, але й їхні батьки чи шкільні вчителі, психологи. Працівники закладів середньої освіти, наприклад, класні керівники, зібравши первинні відомості (вказані вище) про учнів класу, можуть зробити колективну заявку на отримання кодів доступу. Це дасть змогу зекономити час на попередніх розмовах окремо з кожним учнем, проте і в цьому випадку кожний учень отримає власний код і матиме можливість індивідуального спілкування з фахівцем з профорієнтації.

Отже, спеціалісти Херсонської обласної служби зайнятості і в умовах карантину – дистанційно! – надають послуги бажаючим. Тож користуйтесь нагодою! Ми чекаємо на вас!