21.10.2020 | 13:01

«Вчасна та якісна комплектація кадрів у роботодавців, сприяння працевлаштуванню шукачам роботи, - це пріоритети, це завдання, які щоденно реалізує служба зайнятості, у тому числі і в умовах карантину - зазначив директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов. - Станом на 01 жовтня 2020 року чисельність осіб, забезпечених роботою за сприяння Херсонської обласної служби зайнятості становила більше 13 тисяч осіб».

З числа колишніх безробітних 49% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11% - у сфері оптової та роздрібної торгівлі, 6% - на підприємствах переробної промисловості.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності 197 безробітних.

За сприяння Херсонської обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 2 тисячам громадян, зокрема, 577 осіб взяли участь у громадських роботах та 1,4 тисяч осіб в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією, благоустрій, супровід інвалідів по зору, профілактична робота з населенням, будівельні та ремонтні роботи на об'єктах соціальної сфери, екологічний захист навколишнього середовища, відбудова історико-архітектурних пам'яток, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, роботи із соціально вразливими верствами населення.

З початку року майже 3700 роботодавців співпрацювали з центрами зайнятості Херсонщини с початку року. Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості становила більше 15,0 тисяч одиниць.

За видами економічної діяльності більшість вакансій налічувалась у сільському, лісовому та рибному господарстві, - це 37%, 11% - в оптовій та роздрібній торгівлі, по 9% - на підприємствах переробної промисловості та в освіті.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації технологічного устаткування (22%); представників найпростіших професій (18%); працівників сфери торгівлі та послуг (16%); кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств (10%).