04.01.2017 | 15:19

В умовах модернізації державної служби зайнятості, стратегічні напрями діяльності обласної служби зайнятості у роботі з демобілізованими військовослужбовцями спрямовані на швидке реагування на потреби цієї категорії громадян, побудову ефективної моделі роботи з соціальними партнерами, громадськістю та волонтерами в цьому напрямку.

Проблема психологічної підтримки як безробітних взагалі, так і звільнених в запас військовослужбовців, зокрема учасників АТО, є викликом часу, та потребує відповідального відношення та компетентного ставлення.

Основною формою взаємовідносин між клієнтом і центром зайнятості є індивідуальна робота, тому з військовослужбовцями, демобілізованими із зони АТО, проводяться індивідуальні профдіагностичні консультації, групові профконсультаційні та інформаційні заходи, спеціальні тренінги, спрямовані на особистісну активізацію у вирішенні проблеми власної зайнятості.

Станом на 01 січня 2017 року в центрах зайнятості проведені 145 спеціалізованих інформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО, де взяли участь 1539 осіб.

Протягом минулого 2016 року у міських, міськрайонних та районних центрах зайнятості психологами ГО «Вектор розвитку» були проведені 15 спеціалізованих тренінгів для військовослужбовців та учасників АТО, де взяли участь 262 особи.

З січня 2015 року по 30.12.2016 року в центрах зайнятості з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, 3003 особи отримали інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги. Зокрема, протягом 2016 року, в центрах зайнятості з числа цієї категорії громадян, отримали інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги 1753 відповідні особи, з них 1445 – безробітні.

З метою організації тимчасової зайнятості населення, формування в громаді області взаємної відповідальності за безпеку та спокій в суспільстві, стимулювання мотивації до праці безробітних осіб та соціально-трудової реабілітації та адаптації осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, на сьогодні, в Херсонській області спільно з обласною державною адміністрацією та іншими учасниками соціального діалогу вживаються заходи щодо активізації роботи за соціально-направленим проектом «Шериф». Відповідно до проекту організовуються інформаційні заходи, громадські роботи з інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку. Такі роботи мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам територіальних громад, сприяють їх соціальному розвитку, зменшенню випадків скоєння злочинів та порушень громадського порядку.

За оперативними даними з січня 2015 року по 30.12.2016 року, в рамках проекту «Шериф», працевлаштовані 220 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.

За період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року, за оперативними даними, до центрів зайнятості Херсонської області звернулися 1852 демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції. 1757 особам даної категорії було надано статус безробітного, 1696 особам призначена допомога по безробіттю.

На даний час центри зайнятості проводять відповідну роботу щодо забезпечення зайнятості демобілізованих військовослужбовців: здійснюється пошук підходящої роботи, проводяться зустрічі з роботодавцями та презентація кандидатів на вакантні посади.

З метою підвищення конкурентоспроможності даної категорії безробітних та прискорення їх працевлаштування 179 осіб проходили професійне навчання за кошти фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

З 01.01.2015 року по 31.12.2016 року працевлаштовані 454 демобілізованих учасників АТО, залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру 259 безробітних цієї категорії.

Спеціалістами центрів зайнятості активізовано інформаційно-роз’яснювальну роботу з органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілок, роботодавцями з питань працевлаштування демобілізованих військовослужбовців на вакантні та новостворені робочі місця, у тому числі з виплатою в установленому порядку компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За період з 01.01.2015 по 30.11.2016 року прийняті 3 рішення про компенсацію роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо осіб з числа демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції.