Ви звільнилися або потрапили під скорочення і до цього часу не знайшли нову роботу. Що робити?
Усі звикли у кризовому стані вбачати негативні сторони. Мало хто з нас замислюється над тим, що навіть у несприятливій ситуації завжди є щось позитивне і повчальне, і іноді необхідно просто переглянути своє ставлення до того, що відбувається. Отже, навіть, якщо Вас звільнили, то:
Перша і найголовніша порада: не піддавайтеся паніці. Не розчаровуйтеся, що немає можливості змінити навколишні умови. Цим Ви лише погіршите власну працездатність і здоров’я, а роботодавцям потрібні здорові, працелюбні кадри.
- Не провокуйте конфлікти з оточуючими. У період змін краще триматися разом і великою родиною. Маючи міцний тил, легше перенести труднощі.
- Перед Вами відкривається чудова можливість змінити роботу на ту, яка Вам подобається більше, ніж попередня.
- Варто більше уваги приділяти саморозвитку і самоосвіті. Навіть під час кризи не припиняйте вчитися і підвищувати кваліфікацію. Якщо не вистачає коштів на курси – візьміть у бібліотеці підручник або книги з Інтернету (зараз багато книг у вільному доступі) – і читайте, читайте, читайте. У такий нестабільний час вклад інвестицій у знання один із безпрограшних варіантів. Насправді робота є – якщо не зациклюватися на одній спеціальності, то завжди можна працевлаштуватися.
- Не варто зосереджуватися на пошуку вакансій за спеціальністю, оскільки вона може виявитися на даний час не затребуваною. Переглядайте усі можливості працевлаштування, які допоможуть отримати прибуток.
- Це саме той час, коли необхідно пригадати усі свої професійні навички та уміння. Перегляньте усі свої навички та досягнення та подумайте, де можна влаштуватися. Кваліфікований та грамотний спеціаліст потрібен завжди, навіть у період економічного спаду. Звичайно, можливий варіант зменшення заробітної плати, але це не привід для розчарувань. Головне отримати роботу і втриматися на ній.
- Розширяйте сферу своїх контактів через соціальні мережі. Чим більше знайомих – тим більше можливостей для роботи. Де ще можна шукати роботу. У цьому Вам допоможуть різні джерела пошуку роботи. Серед них:
- оголошення про роботу в засобах масової інформації;
- пошук роботи за допомогою Інтернет;
- безпосереднє звернення до працедавця;
- відвідування днів кар'єри та інших інформаційних акцій, що проводяться компаніями;
- звернення в кадрові агентства;
- звертання до Державної служби зайнятості і відвідування ярмарків вакансій;
- звернення до друзів і знайомих.
У часи кризи з’являється чимало шахраїв – уважно слідкуйте за пропозиціями роботодавців і не працюйте довго "за обіцянки".
Пам’ятайте, що криза – тимчасове явище, яке треба пережити!
(за матеріалами з інтернету)