Завтра ваш перший робочий день у новій компанії і це важке випробування може пройти значно легше завдяки нашим порадам.

У першу чергу варто подбати про свій зовнішній вигляд. Про дрес-код, в разі його наявності, вам повинні були повідомити ще на співбесіді, але якщо цей пункт пропустили, то постарайтеся згадати: може вам вдалося побачити – як одягнені інші співробітники або секретарка. Не забувайте про прислів'я, яке говорить, що «зустрічають по одягу...»

Обов’язково візьміть з собою всі необхідні документи: такі як паспорт, документ про освіту, військовий квиток, якщо у вас він є.

Дуже важливо прийти вчасно на роботу в перший день. І не тільки в перший. Доведеться навчитися бути пунктуальним, оскільки таку шкідливу звичку не вітають на жодній роботі.

У перші дні вашої роботи краще не бути занадто активним – до вас придивляються навколишні, формують про вас свою думку, що буде потім впливати на всю вашу подальшу діяльність. Тому не вступайте ні з ким у сварки в перші дні, в разі спору – не обирайте нічию сторону. Свої нововведення або творчі ідеї залиште на потім, оскільки вискочки в колективі не вітаються.

Від того, як пройде перший робочий день, залежать подальші відносини з колегами. За статистикою, близько 40% службовців вирішують змінити роботу після першого ж робочого дня, якщо він виявився невдалим. Тому важливо – як ви виявите себе в перший день на новій роботі

Далі треба раціонально організувати своє нове робоче місце. Зрозуміло, що ви поки не в своїй тарілці. Але якщо це відкладати на завтра, про вас можуть вже сьогодні подумати, як про ледачого або безвідповідального співробітника.

У перший же день розберіться в обстановці і звикайте до режиму праці. Швидко оволодійте специфікою роботи. Розберіться з оргтехнікою: якщо у вас виникають проблеми – запитайте у колег.

 Щоб вразити начальство, забудьте про розмови не по роботі. Відмовтеся від особистих дзвінків і від он-лайн листування в соціальних мережах, Скайп, вайбер, ICQ.

Всіма силами доводьте, що ви уважні і зосереджені на роботі. Доручення виконуйте якомога швидше, але якісно. Покажіть, що ви прагнете до самовдосконалення та нових знань.

 Що стосується колег, то не варто в перший же день проявляти норовливий характер. У багатьох колективах, особливо великих, є свої "клани і угрупування". Придивіться, яка компанія людей вам ближче за духом. А можливо, варто зберігати нейтралітет. Все залежить від психологічного клімату в колективі. Вперше зустрівшись з майбутніми колегами, проявіть ініціативу і представтеся першим/ою. При знайомстві будьте відкритим/ою і щирим/ою. Але не слід фаміл’ярничати. Постарайтеся запам'ятати або запишіть імена начальників і колег. Люди люблять, коли до них звертаються на ім'я по батькові, а не "е ... як вас там". Адже вам перший час доведеться консультуватися з багатьох організаційних питань. Величезним плюсом буде для вас, якщо ви здружилися хоча б з одним з колег.

У кожній організації є свої нюанси і правила, вам поки невідомі. Тому підказками колег нехтувати не можна. Не соромтеся звертатися за порадами ні до начальника, ні до інших працівників. Навіть якщо хтось відмовить у допомозі, все одно знайдуться люди, які дадуть ділову пораду.

 Не бійтеся критичних зауважень – їх не уникнути. Проте ви отримуєте цінні вказівки.

У розмові намагайтеся уникати некоректних порівнянь з іншими людьми або колишнім місцем роботи. Перші робочі дні психологічно дуже важкі. Тож бажаємо вам успіхів!

(за матеріалами інтернет-ресурсу)